Editorial - Make love together

Podpor scifi.sk 2% dane
True love is forever, make love together!
Nenechajte sa zmiasť názvom a titulkou tohto mesačného Editoriálu. Skutočne sa nachádzate na vašej obľúbenej stránke scifi.SK -=- scifi space a dôvod týchto hrejivých slov je Solaris. 20. februára má totiž v našich končinách premiéru americká filmová verzia rovnomenného literárneho skvostu Stanislawa Lema. Mnohí z vás vedia, že pred tridsiatimi rokmi sa podujal tento román natočiť Andrei Tarkovsky a výsledok jeho práce označujú mnohí dodnes za jedno z najlepších sci-fi všetkých čias. O tom čo vzíde z amerického Oscarovo-hviezdneho tímu Soderbergh (réžia) - Cameron (produkcia) - Clooney (hlavná úloha) sa teda presvedčíme na vlastné oči už tento mesiac.
A samozrejme ešte nesieme zabudnúť na americký remake kultového japonského hororu Ring, ktorý sa k nám dostane pod názvom Kruh. Jedná sa o naozaj skvelý film a hlavne skvelý horor s vynikajúcou atmosférou. Takže si nezabudnite zájsť do lekárne pre prášky na ukľudnenie a 27. februára sa stretneme v kine.
Ak ste sa už spamätali s Dvoch veží a púšťate si už aspoň tretí krát prvú sériu Babylonu 5 na DVD, čakajú vás romantické februárové noci či už na Valentína alebo po Solarise, a snažte sa ich užiť čo najviac. Pretože, keď si na konci mesiaca pozriete Kruh, tak ľahko už nezaspíte.
Príjemné filmové a iné zážitky vám želá
Roland Axenberg a "redakcia" scifi.SK -=- scifi space

Roland Axenberg

Roland Axenberg
"Sci-fi je existenčná metafora, ktorá nám dovoľuje rozprávať príbehy o stave ľudí. Isaac Asimov raz povedal: Jednotlivé sci-fi príbehy môžu vyzerať neustále triviálne zaslepeným kritikom a filozofom dneška, ale jadro sci-fi, jeho podstata, sa stalo veľmi dôležitým pre našu spásu, ak máme byť vôbec spasení." — SG-1 (200)

Diskusia

Buď prvý užívateľ a pridaj svoj príspevok do diskusie
 

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB

(1993)

Babylon 5

(2002)

Kruh

(2002)

Solaris