Legenda rangerov vo videopožičovniach

V našich videopožičovniach sa od 20. januára 2003 mala objaviť "Legenda rangerov" pod milým názvom "Legenda o strážcích". Tak teda, hľadajme ľudia... možno to niekto niekde nájde.
Fantastická poviedka 3.
kolo
Babylon 5: The Legend of the Rangers - Obal VHS (CZ) Obal videokazety LotR
Warner Bros. v Českej republike sa rozhodol priniesť na trh ďalší film z produkcie Babylonu 5 a to "Legendu rangerov"... ako sa im podaril preklad a či to naozaj bude to pravé? Ktovie... videl to niekto? Napíšte, čo si o tom myslíte. Nasleduje popis kazety zo stránky WB v ČR:
Sci-Fi, USA, 2001, 90 minut
Premiéra v České Republice: 16.01.2003
Píše se rok 2264, války skončily a začala nová éra průzkumu Vesmíru. Byla založena Mezihvězdná Aliance aby udržovala mír mezi všemi národy, včetně Země. Strážci jsou elita ozbrojených sil, rekrutovaní z nejlepších mladých mužů, chytrých a oddaných všem rasám. Spojují nejvyspělejší techniku cestování prostorem s ideály a ctnostmi starověkých rytířů. Při své misi se setkávají s neznámým mimozemským národem, jehož obrovská smrtonosná síla je mnohem větší, než kterákoliv jiná síla, která se vyskytovala na Zemi nebo v jiném světě Mezihvězdné Aliance.

Alexander Schneider

Alexander Schneider
Knižný a filmový recenzent, bývalý porotca súťaže Martinus Cena Fantázie, propagátor a predseda Združenia fanúšikov Babylonu 5 na Slovensku. Scifi, fantasy, horor: Herbert, Holdstock a Lumley.

Diskusia

Chip (Anonym)
Ja osobne som okrem pôvodného filmu Babylon 5 iný film na videokazete nevidel. Takže pochybujem, že tento diel bude aj mimo Bratislavy.
27.01.2003

Ester (Anonym)
Nazrite do videopožičovne Intersonic (Karadžičova 47, Bratislava). Treba hladať medzi novinkami (majú aj slušný výber stariniek).
Inak film je celkom dobrý, i keď nie dokonalý. Má črty Babylonu ale aj niektoré zo StarTreku-hlavne čo sa dejovej línie týka, s polorozpadnutou loďou a v beznádejnej situácii nájdu aj tak riešenie... Určite sa to oplatí vidieť. Kritiku si radšej nechám pre seba. Máte právo si utvoriť vlastný názor. Mňa najviac zaujal ten ich tajomný nepriateľ. Načrtli isté zaujímavé možnosti... Som zvedavá ako to chcú rozvinúť, takže určte si pozriem pokračovanie (ak to sem príde).
18.02.2003

zaratul (Anonym)
vidle som to na istrocone 2002 mne sa to lubilo len skoda z v amerike pozerali v case uvedenia superball a mali malu sledovanost inak by sme sa dockali aj serialu
22.04.2003

kAnYs (Anonym)
No, myslim ze keby nespravili z hlavnej strielne telocvicnu na aerobic a neustrihly krasne sa rozvijajucu zapletku (alebo skor krasne mysticky zacatu zapletku) tak by z toho bol aj dobry film.
Dufam ze to autori filmu nezoberu osobne ale tie gymnasticke ukony pomocov ktorych zbranova dostojnicka strielala boly jedna z najtrapnejsich veci (hlavne ten posledny vybuch zurivosti a nasledne nepricetne rozhadzovanie rukami nohami) aku som kedy vo filme videl. Bolo to sice jedinecne a nove a kde kdo by povedal ze aj originalne... ale trapne.
20.11.2003

gyver (Anonym)
je v LM v jednej požičovni, ak by mal niekto zaujem(pri bille)
02.02.2006

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami

Súvisiace objekty SFDB