Nové sci-fi od režiséra Districtu 9

Neil Blomkamp, režisér filmu District 9 točí nové scifi s názvom Elysium v hlavných úlohách s Mattom Damonom a Jodie Foster. O čo pôjde?
YaYa
Filmová história scifi
Elysium - Scéna - Matt Damon v plnej zbroji
Elysium - Scéna - Matt Damon vo filme Elysium
Píše sa rok 2159. Ľudia sú rozdelení do dvoch spoločenských tried: bohatí žijú na vesmírnej stanici Elysium, chudobní na zaľudnenej znečistenej planéte Zem. Nekompromisná politička Rhodesová (Jodie Foster) plánuje zaviesť anti-imigračné zákony a nezastaví sa pred ničím, aby zachovala luxusný životný štýl občanov Elysia. V tom istom čase Maxa (Matt Damon) musí podniknúť misiu, ktorá mu môže zachrániť život a zároveň zaviesť rovnosť v dvoch odlišných svetoch.
Blomkampove filmy zvyknú byť vyjadreniami k spoločenských problémoch a v prípade Elysia pôjde o znečistenie. Premiéra je naplánovaná 9. na august 2013. Matt Damon sa v nedávnom interview pre Playboy vyjadril, že film bude podľa neho veľmi dobrý a že Blomkampa pokladá za nového Jamesa Camerona.

YaYa

YaYa
Má rovnako rada bosorky na metlách aj vesmírne lode. Pre scifi.sk najmä recenzuje knižky, na streamoch filozofuje o Fantastickej poviedke a organizuje Poviedky na počkanie.

Súvisiace objekty SFDB

(2013)

Elysium

Diskusia

Culter
Nuž D9 bol podľa mňa skvelý film a tak dúfam, že Mr. Blomkamp sa opäť vytiahne.
18.12.2012

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.

Súvisiace objekty SFDB

(2013)

Elysium