Altered Carbon (2018)

ALTERED CARBON sa odohráva v budúcnosti, keď je vedomie digitalizované a uložené v kortikálnych zväzkoch implantovaných do chrbtice, čo umožňuje ľuďom prežiť fyzickú smrť tým, že majú svoje spomienky a vedomie „znovu zabalené“ do nových telies. Príbeh sleduje špeciálne vyškoleného „vyslanca“, vojaka...

Info

Slov. názov Altered Carbon
Orig. názov Altered Carbon
Hodnotenie 90 % (3 hodnotení)
Anotácia ALTERED CARBON sa odohráva v budúcnosti, keď je vedomie digitalizované a uložené v kortikálnych zväzkoch implantovaných do chrbtice, čo umožňuje ľuďom prežiť fyzickú smrť tým, že majú svoje spomienky a vedomie „znovu zabalené“ do nových telies. Príbeh sleduje špeciálne vyškoleného „vyslanca“, vojaka Takeshi Kovacsa, ktorý je na príkaz vysoko vplyvného aristokrata Laurens Bancrofta, stiahnutý z mimosvetového väzenia do tela policajta. Bancroft bol zabitý a posledná automatická záloha jeho zásobníka bola vytvorená niekoľko hodín pred jeho smrťou, takže mu nezostali žiadne spomienky na to, kto ho zabil a prečo. Zatiaľ čo to polícia považuje za samovraždu, Bancroft je presvedčený, že bol zavraždený a po Kovacsovi chce, aby zistil pravdu.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Minirecenzie

soyka @soyka 28.10.2023 20:32:50
10
Ale len pre prvú sériu. Druhá bola totiž veľmi slabá
xius @xius 28.01.2021 18:56:48
9
Prva seria je diabolsky dobra! Rozbieha sa pomaly a vcucava divaka len tak, akoby mimochodom. Az je to cele stratene a chudak-divak si uziva ten vizual megalomanskeho cyberpunku, kulovy tech a akcne sceny, ktore sa vobec nedrzia skratka. A este sa to cele navyse toci okolo zahady s celkom solidnym rozuzlenim! ...druha seria je meh, skoda.
Stano Lacko @stano 26.09.2018 13:24:57
8
Perfektná detektívka (ako asi všetky dobré scifi). PResunutie mysle do čipu mimozenskej technológie tak zmenilo ľudstvo, že sa tak prehĺbili rozdiely medzi bohatými a chudobnými, že vytvorilo skupinu mega boháčov, ktorí sa stali nesmrteľnými a nedosktuteľnými. A bingo, máme zápletku.

Články

Altered Carbon 2: Ľudský život ako zhluk bezvýznamných dát

Na Netflix vrazila druhá séria Altered Carbon. Poďme sa na ňu pozrieť trocha bližšie!

1 komentárov

Filmová história sci-fi, časť 9. (2010-2020)

Očakávania, že po úspechu {sfdb,1694,Avatara} (2009) sa dočkáme oživenia vysoko rozpočtových a originálnych sci-fi produkcií sa nenaplnili. Tie najveľkolepejšie a najvýpravnejšie sci-fi filmy sa držia...

0 komentárov

Seriál Altered Carbon sa dočká druhej série

Hlavnú postavu Takeshiho Kovacsa si v novej sérii zahrá Anthony Mackie, ktorý tak nahradí Joela Kinnamana.

0 komentárov

Exkluzívne zábery zo zákulisia Altered Carbon

Do začiatku vysielania Altered Carbon nám ostáva iba pár dní, tak sa pozrime na zákulisie natáčania seriálu.

0 komentárov

Temná budúcnosť, kde sa neboja smrti (trailer na Altered Carbon)

Pozrite si trailer na adaptáciu temného cyberpunkového románu Richarda K. Morgana, ktorý má premiéry 2.2.2018 na Netflixe.

0 komentárov

Videá

Altered Carbon 2. sezóna - trailer.
Produkcia - IGN - Netflix's Altered Carbon Exclusive Look
Altered Carbon 1. sezóna - trailer.