Hviezdna brána: Univerzum (2009)

Po tom, čo sa vedcom podarilo rozlúštiť tajomstvo deviateho chevronu hviezdnej brány, sa tím objavovateľov dostáva na palubu neobývanej lode Destiny (Osud) postavenou Antikmi na vrchole ich civilizácie. Táto loď je vlastne veľkým experimentom, ktorý sa Antikom nikdy nepodarilo dokončiť. To, čo sa...

Info

Slov. názov Hviezdna brána: Univerzum
Orig. názov SGU Stargate Universe
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Po tom, čo sa vedcom podarilo rozlúštiť tajomstvo deviateho chevronu hviezdnej brány, sa tím objavovateľov dostáva na palubu neobývanej lode Destiny (Osud) postavenou Antikmi na vrchole ich civilizácie. Táto loď je vlastne veľkým experimentom, ktorý sa Antikom nikdy nepodarilo dokončiť. To, čo sa začalo ako malá prieskumná akcia nakoniec končí ako nekonečná misia, keď tím Stargate Universe zistí, že loď ich nevie vrátiť späť na Zem. Od toho momentu sú na palube Destiny odkázaní na seba samých. Postupne sa posádka spojí s každou jednou bránou, ktorá doteraz existovala a tak splní misiu, na ktorú bola Destiny vyslaná. Keďže tím misie nemá ako zmeniť navigáciu Destiny, nemá možnosť vrátiť sa ani po stratených členov posádky.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Camile Wray Ming-Na
Senator Armstrong Christopher McDonald
Chloe Armstrong Elyse Levesque
Eli Wallace David Blue
2% 2021

Epizódy

P. č.NázovOriginálny názovProd
1. séria
1 Vzduch: časť 1 Air: Part 1
2 Vzduch: časť 2 Air: Part 2
3 Vzduch: časť 3 Air: Part 3
4 Temnota Darkness
5 Svetlo Light
6 Voda Water
7 Zem Earth
8 Čas Time

Články

Filmová história sci-fi, časť 9. (2010-2020)

Očakávania, že po úspechu {sfdb,1694,Avatara} (2009) sa dočkáme oživenia vysoko rozpočtových a originálnych sci-fi produkcií sa nenaplnili. Tie najveľkolepejšie a najvýpravnejšie sci-fi filmy sa držia...

0 komentárov

Stargate: Universe končí po druhej sérii

US-americká stanica Syfy práve zrušila seriál Stargate: Universe. Seriál skončí po odvysielaní posledných častí druhej série. Dôvodom boli nízke čísla sledovanosti seriálu.

14 komentárov

Stargate Universe - Pilotný film - Recenzia

Začiatok novej éry alebo ďalšie z nekonečných pokračovaní seriálov o Hviezdnych bránach? Aké potenciály v sebe skrýva Stargate Universe? A hlavne - oplatí sa do toho vôbec pustiť?

21 komentárov

Stargate Universe - Trailer a plagáty

Len mesiac nás delí od prvej časti nového seriálu z vesmíru Hviezdnej brány, tentokrát pod názvom Universe. Prináša niekoľko noviniek nielen štrukturálne, ale aj vizuálne a obsahovo.

8 komentárov

Hviezda brána: Univerzum začala produkciu

Pripravovaný seriál z vesmíru Hviezdnej brány nám už pomaly klope na dvere. Minulý týždeň sa v Kanade začala jeho produkcia a preto sa ukončil kásting na všetky postavy. Chcete vedieť, koho vybrali?

11 komentárov

Videá

Trailer