Len ďalšia stránka príbehu.

...pol stránky v knihe ako back story...
Podporte scifi.sk
V tomto svete tvoreného zo štvorcových blokov je nezlomným pravidlom, že zatiaľ čo deň prinesie neúrekom hojnosti, príležitostí a rozvoj civilizácie aký nemá obdobu v ostatných svetoch... Tak noc a čierno čierna tma zo sebou prinášala skazu a zánik v podobe tvorov noci nepriateľských k zástancom civilizácie. Ešte že doména dňa nadránom upálila každého takéhoto tvora ktorý sa odvážil na priame denné svetlo.
Bol to stále dobre známy kolotoč. Civilizácia začala s maličkom. Pár jedincov ktorý sa ocitli v tomto svete sa našli a vytvorili tým. Cez deň budovali a zvelebovali svoje diela. V noci sa bránili proti temnote a pilovali svoje umenie boja. Dokonca sa natiahli po nebesiach, či zostúpili hlboko do zeme, ba skrz portále ešte ďalej. Ani sa nenazdali a z týmu bola komunita. Z domku bola dedina. Tá sa rozrástla na mestečko a z neho na mesto. Čoskoro vlajky kráľovstva zaviali na vysokých vežiach a hradbách.
Ibaže stačila nepozornosť či nepriazeň osudu a prienik spôsobil reťazovú reakciu ktorá ukončila túto civilizáciu.
.
Tak tomu bolo i teraz. Hradby padli, populácia klesala príliš rýchlo, zato útočníci naberali na počte. Tých pár preživších čo uniklo do noci, to nebude mať ľahké prežiť do rána.
To platí i o najväčšom hrdinovi ktorého si už asi nikto živý pamätať nebude. Nie že by opustil post, alebo zradil. Nie. Skrz to že to bola naj-mrštnejšia Nepolapiteľná dievčina, jej bol zverený najväčší poklad kráľovstva a potenciálna spása civilizácií. Samotný cieľ nepriazne osudu a hôrd čierno čiernej tmy. „Vyvolený“ Jedného dňa alebo noci, budú jeho žiariace oči mať tak veľkú moc, že i deň a noc budú musieť načúvať slovám vyvoleného.
Ibaže teraz je od toho príliš ďaleko, dievčina je v lese, drobec v jej rukách a tvori noci na ich stope. Je to ako otočenie stánky v nekonečnej knihe príbehov života... Hrdina musí zabezpečiť, že sa istá zmienka dostane do zápisu a nestratí sa medzi riadkami... …..

Dretnoth

Dretnoth

Diskusia

8HitBoy
1. Nemá to dej
2. Kopa gramatických chýb
3. Bodka za nadpisom
25.09.2021

B.T. Niromwell
Škoda, že to vyznieva skôr ako náčrt nemá to teda dej. Ale tá idea sa mi páči, obzvlášť vo svete, ktorý je tvorený zo štvorcových blokov :D
25.09.2021

Gullath
Je to strasne abstraktne, fakt to posobi ako hruby nacrt pribehu. Zaroven to je velmi neosobne. Normalne by to mohla byt jedna strana v knizke "ako pisat pribehy".
26.09.2021

ama_rilla
Takisto, ako bolo spomenuté vyššie, chýba tomu dej. Je to len ako začiatok nápadu, ktorý sa nestihol rozviť.
26.09.2021

xius
Ze ty si AI pisuca poviedky? Nie? To by povedala aj AI! :D ...vidim tam tak 3-4 pribehy, nestastne zlepene v nahodnych bodoch. Viacere PNPcky tohto kola dej nemali (velmi ani ta moja), ale to sa v hodinovom termine prepacit da, ak zvysok sedi. U teba je to taky nahodny zhluk viet, idei, polovicatych odkazov a krvavo cervenych chyb. Ak sa raz potvrdi, ze si AI, chcem rozhovor s autorom! Dovtedy to budem veselo predpokladat. (a cakat na patch opravujuci gramatiku)
26.09.2021

jd
Veľa, veľa chýb. Niektoré podstatné (N pl.). Dá sa však opraviť. Chýba však nejaký dej, kostra, nejaká línia, o ktorú sa dá oprieť. I keď sú tam zaujímavé časti, možno by ma inšpirovali skôr na poéziu (Ešte že doména dňa nadránom upálila každého takéhoto tvora...) Páči sa mi rýchly spád vzniku a zániku krajiny - kráľovstva.
27.09.2021
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.