Neslušný spolubývajúci

Zbavili sme sa spolubývajúceho, čo sa do bytu natlačil cez okno, jedol naše jedlo, spal v našej posteli a čerpal teplo naších tiel.
Podporte scifi.sk
Aj napriek neľudskej záťaži primárnej zbrane nič necítili. Posádka ležala vo svojich fázovo posunutých sarkofágoch.
,,Konečne sa to podarilo!"
,,Nakoniec sme ich našli!" spomýnal na momenty, keď sa lodi podarilo prejsť cez stenu cudzej reality .
Jej obyvatelia sa ani na okamih nezaujímali o nečakanú náštevu. Cítili sa všemocný. Ovládali bytosti druhého vesmíru, boli ich démonmi a dobrodincami. Ale neboli ich stvoriteľmi. Len priživníci.
,,Je na čase aby ste nám dali pokoj a starali sa o seba." zhnusil sa. Nechutny parazitický život. Toľké miliony rokov našuškávate všetkým tvorom len svoje zámery.
,,Nevyliečiteľná forma závislosti, pocit moci, lebo niesú schopní vytvoriť." pokrútil hlavou ale iba v duchu. Musel byť dokonale zakotvený v poli.
,,Iste kto vie, čo to spôsobí. Už nebudu duchariny, už žiadne prehováranie božstvami, koniec nevysvetliteľným pomäteniam. Hlavné bude jedno! Nikto už nebude lákať na posmrtný život, ktorý je klamstvo. Život v živote čo nám bol daný." keby mohol tak by zhlboka dýchal satisfakciou.
,,Nech už vesmír stvoril, kto chcel dal nám do vienka schopnosti. Pochybnosti a zvedavosť nás zaviedla k vám. Za všetko, čo ste napáchali. Zomrite!"
Posádka vedela jedno. Nikto sa nevráti. Boli to dobrovoľníci.
Generátor uvoľnil vlnu energie. Vybrali spravny typ aby vyvola reťazovú reakciu podobnú anihilácii antihmoty len z malým rozdielom. Tu sa to dialo na úrovni kvarkov a samovoľne sa pri postupe tvorili nové častice podporujúce subatomárnu anihiláciu.
Parazity nestihli nič len zachroptieť. Bol to kŕč.
Cítim som ho tesne pred zničením ich pervezného vesmíru. Bohovia zakúšajúci práznotu. Zbavili sme sa spolubývajúceho, čo sa do bytu natlačil cez okno, jedol naše jedlo, spal v našej posteli a čerpal teplo naších tiel.
Zamýšlal tvorca vesmíru práve toto? Aby sa vedeli vzoprieť silám iných vesmírov ako jeho deti. Ak áno môže byť spokojný. Našli sposob ako sa ubrániť nakoniec.

Radian

Radian
Milovník military sci-fi, výkonný dôstojník prvej slovenskej lode HMS Carronade, obdivovateľ H. Harrigntonovej a nepríčetný technokrat.

Diskusia

B.T. Niromwell
Parádna myšlienka, nakonci sa mi páčilo aj to filozofovanie, ale veľmi veľa preklepov a dosť ťažko sa v tom zo začiatku orientovalo, chýbal tomu ten čas na prečítanie a nejaké menšie úpravy a efekt by bol oveľa lepší. Inak by sa na tom námete rozhodne dalo ďalej stavať.
24.10.2020

8HitBoy
Toto sa mi dosť páčilo. Dobrý námet a skvelá atmosféra. Sem-tam drobná chybička, ale nevadí, prižmúrim oči :) super!
24.10.2020

Aldeberan
Skvelé, náboženskú science fiction na scifi.sk vidieť nálekedy.
24.10.2020

Monika Kandriková
Exorcizmus na scifi nôtu. :D Chvíľku mi trvalo zorientovať sa, ale napokon som na to prišla.
25.10.2020

xius
Zbojnicke chyby v gramatike a ciarkach, zbojnicke...! Ale to je PNP. A namet je fresh, to hej. Na zaciatku som sa nadchol, ze bude aj solidny technobabble a to sa tak uplne nestalo, ale potesil zaver, cita sa velmi fajn a to je nelahke.
26.10.2020
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.