PNP - Krátenie odpočinku

Istá postava sa vracia domov, do svojho príbytku, z namáhavej šichty.
Podporte scifi.sk
Istá postava sa vracia domov, do svojho príbytku, z namáhavej šichty.
Už od prvého pohľadu, keď prechádza vchodovými dvermi, je jasné že ide o postavu Smrťáka, zberateľa duší ktorých čas medzi živými už vypršal. Jeho bielo – čierne prevedenie, znázornené bielou kostrou a uholne čiernym pláštovým hábytom s kapucňou, dopĺňala kosa na ktorej sa podpísal nejeden zub času. Odložil ten pracovný nástroj na vešiak. Jeho ruka len tak bez toho aby toho bolo zapotreby zmiatla z tupej čepele dáke to smietko. Z hlavy si stiahol kapucňu s tým, že sa pozrie do zrkadla či na jeho holej lebke nepribudla dáka ta vráska z prepracovania.
Samozrejme to zrkadlo, takmer okamžite, prasklo.
Keďže to bolo magické zrkadlo, čochvíľa sa zahojilo z vlastného šoku.
Smrťák sa pokúsil poprehýbať svoje staré telo v myšlienke, že si narovná svoje staré kríže, lenže namiesto očakávaného krupnutia väzov, hrkotali iba jeho kosti pod jeho plášťom.
Zamieril do miestnosti z ktorej bol nádherný výhľad na rieku duší. Prešiel okolo police s hromadou novín a iných tlačovín, ktoré by normálne poslúžili na ukrátenie jeho času počas odpočinku. Stačil jediný pohľad na ne a zhnusene odvrátil od nich svoju hlavu.
Nie, on si šiel pohodlne sadnúť na ľavicu. Chvíľu sa díval von cez otvor ktorý nazval okno, na riečnu scenériu.
Ale už po chvíli obrátil svoju pozornosť na skutočného partnera s ktorým sa nateraz chystal pokrátiť dlhú chvíľu. Siahol totižto do rukáva z ktorého vytiahol hrubú či skôr macatú knihu. Pri pohľade na túto zbierku príbehov jeho napäté telo sa konečne uvoľnilo. Prešla chvíľočka než ju konečne otvoril.
A tak po chvíli… bolo z jeho príbytku počuť iba občasné pretočenie stránky.
[Koniec]

Dretnoth

Dretnoth

Diskusia

8HitBoy
Ahoj. Na tvojej tvorbe ma nehorázne štve, že niekedy máš celkom fajn nápady a keby na sebe pracuješ, je to oveľa, oveľa lepšie, ale ty na sebe pracovať nechceš. Skutočne dlhý čas ti tu X ľudí píše v dobrom rady, ale ty si presne ako ten Záhorák v protismere z toho starého vtipu, ktorý sa rozčuľuje, že v protismere nie je on, ale všetci ostatní.
Keďže ani neviem, či to tu vlastne celé čítaš a či má ešte zmysel ti to komentovať, nemám veľmi náladu hádzať hrach o stenu, ale skúsim to.
1. Prvé tri vety sú štylisticky naozaj hrozné. Prvýkrát som mal pri tvojej poviedke náladu rovno po úvode ju znovu zavrieť. Je to neuveriteľne kostrbaté, štylisticky neobratné a... je mi z toho smutno, keďže tu píšeš pokiaľ viem už niekoľko rokov.
2. Gramatické chyby a nespisovné slová. Viem, je to krátky čas, ale preboha, po toľkom čase strávenom písaním sa ti nemôže stávať žiaden "hábyt" či "sadnutie si na ľavicu".
3. Táto poviedka nemá absolútne žiadnu pointu. Žiadna zápletka. Schválne, pokojne mi napíš do komentára, že čo je hlavná myšlienka, čo si máme po prečítaní z tvojej poviedky odniesť. Ja tam nevidím nič a je mi z toho smutno.
Nemyslím to v zlom, drž sa a píš, ak ťa to baví, ale to ako to celé vlastne bojkotuješ je neskutočne frustrujúce. Pekný večer.
26.09.2020

xius
Tazke nesuhlasit s HB. Ja mam pocit, ze si si k tomu sadol prilis neskoro a miesto hodiny si mal tak 10 minut. Klobuk dolu, ale boli tu aj kratsie a krkolomnejsie pokusy a mali hlavu, patu a aj stavu. (napada mi haiku spred asi 4 PNP?) Co tak si pre zmenu skusit Fantasticku poviedku? PNP si vyzmykal na maximum, chcelo by to zurocit niekde, kde ta nebude tlacit cas a napady mozu dostat priestor.
26.09.2020

Milan "Miňo" Tichý
Veru bolo to bez pointy ...človek to číta a čaká, čo sa stane...a nič. O chybách a čechyzmoch (krupnutie????? :O) ani nehovoriac.
26.09.2020

Radovan
Vnímam to tak, že si to trochu odflákol, len aby si niečo napísal. Nie je tam štruktúra, ani príbeh, ani vlastne nič. Čo ma mrzí, lebo napríklad pri pasáži o zrkadle som sa úprimne pobavil, tá laxnosť, možno až primitívnosť, s akou je napísaná jej dodali určité čaro, charakter. Možno, kebyže popracuješ na takomto štýle očividnosti a jednoduchosti a dáš si na ňom záležať, dokázal by si teoreticky vytvoriť celkom dobré, osobité dielo. Ale muselo by sa ti chcieť
26.09.2020
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.