Bibi a Libi na Veľkú noc

Ach tá Veľká noc. Pre chlapov potešenie, pre malé dievčatko utrpenie.
Fantastická poviedka
4.
kolo
Bibi ležala na veľkonočný pondelok ešte v posteli. Čakala kedy ju tato ako obyčajne príde, schytí, a zanesie do kúpeľne. Tam ju zvykol osprchovať, samozrejme, oblečenú v pyžame a ľadovou vodou. Bŕŕ.
„Libi! Pomôž!“ zašeptalo toto deväťročné dievčatko.
Volalo svoju desaťročnú kamarátku, čertíčku, ktorá jej spríjemňovala celé zimné prázdniny.
CINK.
„Super!“ potešila sa Bibi. „Pomôž mi prosím ťa, aby ma tato nenašiel. Bojím sa tej sprchy! Nechcem byť chorá.
Bibi jej ešte rýchlo vysvetlila veľkonočné zvyky. Libi zakrúžila pravým ukázovakom a tri razy ťapla.
Silný závan ich preniesol do krajiny podobnej tej s jednorožcami. Zelená lúka, no tentokrát tam poskakovali zajačikovia s mašľami.
Libi luskla prstami a jeden zajac priniesol obrovské vajce. Veľké skoro ako Bibi. Bibi sa potešila, myslela si, že je to čokoládové vajce. Zajac uskočil preč a Bibi sa rozbehla k vajcu. Vajíčko malo ružové konce, stred bol žltý, okraje stredu lemovali zelené stuhy.
No len čo sa Bibi dotkla vajíčka, vrch začal praskať. Aj kúsok zo spodku.
„Vžum!“ strechu odstrelilo a zo spodku vyliezol škvrnitý chvostík.
Bibi od ľaku spadla na zadok. S otvorenými očami pozerala, ako sa vo vrchu vajca objavila hlava mláďatka dráčika. Ten spokojne sfúkol hlaveň pištole.
„Veselú Veľkú noc!“ dodal sebavedomým hlasom a hrubým ako od starého dedka.
Čertíčka Libi zatlieskala. Obe dievčatá sa vrátili naspäť do Bibinej izby. Bibi opatrne vyšla von. Tato sedel v kuchyni s horúcou šálkou v ruke. Na hlave mal niečo, čo pripomínalo vrch veľkonočného vajca.
„Veselú Veľkú noc!“ tatov hlas pripomínal dráčika.
Bibi sa otočila a žmurkla svojej kamoške čertíčke. Tá pozerala z izby. A keď Bibi žmurkla, urobila CINK a už jej nebolo.

Aleš Horváth

Aleš Horváth
V okne mojej kajuty zažiarila Zem. Už sú to roky, čo som kedysi podobne pozoroval Mesiac. Na vesmírnej lodi Alpha 751 z termoplastického materiálu zažívam momenty, keď vidím Mesiac a Zem naraz takmer vedľa seba. V ojedinelých chvíľach mávam vo výhľade spolu s nimi aj Slnko. Jeden by si myslel, že rokmi sa začne človeku cnieť za rodnou planétou, mne však nie. Z nostalgie zapínam z času na čas stroj a ja sa teleportujem do dávnych vekov. Vekov bohov a mýtov do čias legiend a hrdinských bojov. Práve preletel okolo nejaký Klingon. Musím ísť, pošlem po ňom zásielku do Delta kvadrantu. Keby niečo, nechajte odkaz na 3D zaznamniku. Tá stará kraksňa už síce blbne, ale to viete, počas bojov Jediovia nikdy nešetrili lode Darth Vadera. Bol zázrak, že som ho vôbec rozchodil, keď sa Temná hviezda rozpadla. Ešte že teleport fungoval správne, vyhodilo ma z budúcnosti naspäť pár sekúnd pred jej výbuchom.

Diskusia

cyberstorm
wut? Nechapem
11.04.2020

Dzany
Prečítala som si to trikrát a tak sa mi zdá, že dráčik zastrelil tata a nahradil ho, ale nie som si istá. :D Možno som si len dýchla toho, čo Bibi.
11.04.2020

YaYa
Nejako tomu nerozumiem. Asi tie dve poviedky za hodinu predsa len nie sú úplne dobrý nápad, lebo niekde sa to odrazí.
11.04.2020

Monika Kandriková
Nový zvyk na sviatky? Odstreľovať vršky veľkonočných vajec? Za mňa - oproti kúpačke rozhodne progres. Ak to je teda to, čo som tam mala objaviť. Nie som si vôbec ničím istá, tá idea je skôr mútna ako čistá.
11.04.2020
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.