Zásady stolovania Vidmara Kvadrovského

Správna spoločnosť je to najdôležitejšie.
Podporte scifi.sk
Mal hlad. Bola mu zima, za krk mu pršalo a v topánkach mal bažinu.
Mohol, samozrejme, vôjsť dovnútra pizérie Modrá hviezda na rohu. Mohol si tam objednať najväčšiu diabolskú pizzu s ančovičkami a napchať sa do popuku. Mohol si potom zájsť do cukrárne Sladký sen a dať si tam dvojfarebný veterník, veľký ako karamelovo-cukrová hora.
Ale dnes nechcel jesť sám.
Tiché kroky sa k nemu priblížili dolu ulicou. Dáždnik. Čierny, decentný. Pod ním zazrel rozšírené nohavice z kvalitného materiálu a vysoké čierne lodičky. Biznismenka. Povedzme.
Oslovil ju, pozval ju na večeru a ona nesúhlasila. Ženy mávajú ten malý zlozvyk, vždy majú nejaký plán ako nebyť voľné.
Ale on pätnásteho nikdy nejedával sám.
Nakoniec vybral podnik na konci námestia. Veľmi kvalitný. Keď doňho vošiel s kartónovou krabicou pod pazuchou, obsluha ani necekla, boli tu zvyknutí na iné výstrednosti, ako tú, že si hosť odkladá pár kúskov večere škulinkou do papierovej škatule. Keď dojedol teľacie na rozmaríne, pečené zemiaky a zeleninový šalát, zavŕšil pekný večer v dobrej spoločnosti ešte flambovanými palačinkami.
Doma vyložil hlavu inžinierky Barekovej na tanier. Rúž na ústach mala sotva rozmazaný. Jej asi nechutilo. Odniesol ju do chladničky k ostatným.
„Starký, čo tam dolu robíš?“
Zdržal sa. Karolína už bola netrpezlivá.
„Nič moja, už idem.“
„Otvoríme si fľašku červeného, ako vždy?“
„Áno, môžeš nachystať poháre.“
Raz mesačne večeral síce vonku, ale víno si po jedle doprial zásadne len so svojou najdrahšou ženuškou Kar.

Monika Kandriková

Monika Kandriková
Čo ma nezabije nech rýchlo utečie! :D :D

Diskusia

Culter
Fú, nechutné. Morbídne. Veľmi dobré. Tvoj štýl písania sa tak dobre číta. Pôvodne som myslel, že v krabici má nejaké zviera, čo chytil na ulici, časť inžinierky Barekovej (dúfam, že je to nejaká tvoja nechutná šéfová:)) som nečakal. A takisto si zabodovala nadpisom a tým, že si v texte nespomenula názov zadania (čomu som sa ja nevyhol)... :)
17.11.2013

Monika Kandriková
No tak na takýto komentár sa nedá neodpovedať. Veľmi ďakujem. Musím povedať, že téma sa mi veľmi páčila, najprv som nevedela čo by som... potom bolo zrazu veľa hodín, tak som veľmi rada, že podrobnosti boli zrozumiteľné. Ešte raz DÍK.
17.11.2013

jurinko
Barekova bola ta s tym dazdnikom? Lebo mna ta hlava vylozene prekvapila. Preco sa jej vobec pytal, ci s nim pojde na veceru? Preco s tou jej hlavou nesiel do tej pizzerie? Preco to vyzeralo, ze je dolezite, ze vybral tu konkretnu restauraciu? Inak super, temnou nocou sa zakradajuci psychopati su vzdy dobry namet na horor ;-)
17.11.2013

Ester Magyarová
Mne vôbec nedošla tá krabica, pokým si nevyložil jej hlavu na stôl a zase som v polovičke hľadala, či som niekde prehliadla informáciu o tom, či nakoniec šla s ním. Som to mala hneď dočítať, by mi došlo :D Inak výborné! :)
17.11.2013

William Cody
Medzi jej nesúhlasením a vybraním podniku bola hneď jasná súvislosť, že Barteková"musela" :D. Krabica už len dávala možnosť na zbytky tela, hoci tým, že on tam dával kúsky jedla som v ňom skôr očakával nejakého čarodeja, čo ju zmenil na "akési" zvieratko. Že nevybral pizzeriu ani cukráreň.. ? Predpokladám, že dámu na vyššej úrovni, biznismenku chcel pozvať do "lepšieho" podniku. Žena Kar, už bola trochu navyše, ale inak dobré.. Najmä úvod.
18.11.2013

stopjak
Kratke a vystizne. Aj ked ako milovnik hororov som pointu uhadol uz pri prvej zmienke o krabici, bavilo ma to az do konca. Super
18.11.2013

mayo
velmi pacilo, aj prekvapilo. myslim ze by si este mohla na konci vysvetlit ze preco vlastne nemohol ist na veceru so svojou zenou (mozno bola nejaky mutant alebo co). skvela praca!
19.11.2013

Monika Kandriková
Všetkým veľmi pekne ďakujem za komenty. Teším sa, že sa mi podarilo trošku pobaviť. :D A zase niekedy nabudúce :D
19.11.2013

Kr4b
Výborné, ale nechce sa mi opakovať po stopjakovi
20.11.2013

Marek Páperíčko Brenišin
Tak tu dám svoj príspevok aj ja. Krátke poviedky sú vždy záludné, pretože treba urobiť dej a šokovať čitateľa na omnoho menšom priestore. Ale tu sa to podarilo, akurát v strede som sa trošku sekol, najmä v náväznosti, že nejedával sám a potom, že chodil vonku a pil víno so ženou :-) ale to len drobnosť, ináč to má šťavu a ja sa teším na budúce dielko. Krásna deviatka ako lusk.
07.12.2013
Ak sa chcete zapojiť do diskusie, musíte najprv poviedku ohodnotiť.