Ministerstvo pro budoucnost (2020)

Čo všetko sa musí stať, aby sme sa zmenili? Kniha, ktorú Barack Obama zaradil na zoznam svojich najobľúbenejších kníh roku 2020. V roku 2025, keď už je jasné, že svetové veľmoci nedokážu plniť svoje ekologické záväzky, vzniká organizácia Ministerstvo pre budúcnosť. Tá má pomerne jednoduchú úlohu: h...

Info

Slov. názov Ministerstvo pro budoucnost
Orig. názov The Ministry for the Future
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Čo všetko sa musí stať, aby sme sa zmenili? Kniha, ktorú Barack Obama zaradil na zoznam svojich najobľúbenejších kníh roku 2020. V roku 2025, keď už je jasné, že svetové veľmoci nedokážu plniť svoje ekologické záväzky, vzniká organizácia Ministerstvo pre budúcnosť. Tá má pomerne jednoduchú úlohu: hájiť záujmy nasledujúcich generácií a chrániť všetky živé tvory prítomnosti i budúcnosti. Jej úloha dostáva nový rozmer vo chvíli, keď na Indii dopadne smrtiaca vlna horúčav, ktorej nedozerné následky prinútia ľudstvo spojiť sa a konať… Kniha Ministerstvo pre budúcnosť, rozprávaná výhradne prostredníctvom fiktívnych očitých svedectiev, je majstrovským dielom predstavivosti, príbehom o tom, ako nás všetky klimatické zmeny ovplyvnia v nasledujúcich desaťročiach. Jej dejiskom nie je pustý postapokalyptický svet, ale budúcnosť, ktorá je takmer pred nami – a v ktorej možno práve prekonáme mimoriadne výzvy, ktorým čelíme. Je to román bezprostredný aj pôsobivý, rovnako zúfalý ako plný nádeje, a je to jedna z najsilnejších a najoriginálnejších kníh o klimatických zmenách, ktoré kedy boli napísané.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

Knihy mesiaca: apríl 2024

Trocha neskôr, ako sme plánovali, no napriek tomu je to tu. Najlepšie a najzaujímavejšie tituly za mesiac apríl 2024 :) A čo zaujalo vás?

0 komentárov