Krusta temné hvězdy (2024)

Avien Helm absolvoval náročný výcvik pri mozepi. Devätnásť pozemských mesiacov sa školil na medzihviezdneho pilota a teraz skladá záverečnú skúšku. Teší sa, že čoskoro opustí rozhádanú cudziu hviezdnu sústavu, v ktorej sa miešajú štyri rozkmotrené civilizácie. Tri z nich sa riadia prvotnými mémami m...

Info

Slov. názov Krusta temné hvězdy
Orig. názov Krusta temné hvězdy
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Avien Helm absolvoval náročný výcvik pri mozepi. Devätnásť pozemských mesiacov sa školil na medzihviezdneho pilota a teraz skladá záverečnú skúšku. Teší sa, že čoskoro opustí rozhádanú cudziu hviezdnu sústavu, v ktorej sa miešajú štyri rozkmotrené civilizácie. Tri z nich sa riadia prvotnými mémami megalov, avšak k tým existuje plejáda nezmieriteľne odlišných výkladov. Ich vyznávači sa zhodujú len v opovrhnutí štvrtou tunajšou kultúrou, ktorá je geneticky príbuzná s pozemšťanmi a neprijíma učenie megalov za jediný možný svetonázor. Vzájomná nevraživosť sa vyhrotí, keď mozepská frakcia „Príliš dlho“ zosnuje atentát. Využije pri ňom zakázanú zbraň a oslepí časť adeptov pilotnej skúšky. Sčernelé oči zasiahnutých sa prízračne podobajú krusa temnej hviezdy, blízko ktorej došlo k prepadnutiu zo zálohy. Avien mal šťastie aj smolu. Jeho medzihviezdny let do Slnečnej sústavy sa odkladá na neurčito, a tak uviazne ďaleko od domova, a to ešte na prekliate zlej strane konfliktu – v armáde mozepi zmietané bojom o moc a revoltou proti zmluve uzavretej so Zemou.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podporte scifi.sk

Články

Knihy mesiaca: apríl 2024

Trocha neskôr, ako sme plánovali, no napriek tomu je to tu. Najlepšie a najzaujímavejšie tituly za mesiac apríl 2024 :) A čo zaujalo vás?

0 komentárov