Balady vrahů a další povídky (2018)

Prvá časť zbierky Balady vrahov a ďalšie poviedky je inšpirovaná doskou Nicka Cavea Murder Ballads. Mariusz Wojteczek dokázal príbehy napchať pestrosťou, odlišnosťou a neraz až originálnym poňatím. Plne v nich rozvinul svoj autorský um. Ten ešte prehlbuje v príbehoch druhej časti knihy, ktoré sú už ...

Info

Slov. názov Balady vrahů a další povídky
Orig. názov Ballady morderców i inne opowiadania
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Prvá časť zbierky Balady vrahov a ďalšie poviedky je inšpirovaná doskou Nicka Cavea Murder Ballads. Mariusz Wojteczek dokázal príbehy napchať pestrosťou, odlišnosťou a neraz až originálnym poňatím. Plne v nich rozvinul svoj autorský um. Ten ešte prehlbuje v príbehoch druhej časti knihy, ktoré sú už čisto hororové. Dokáže v nich čitateľov úplne odtiahnuť od vedomia, že číta strašidelný, znepokojujúci príbeh. Natoľko ho postavy, ich osudy či odvíjanie deje a mnohokrát hlboká premýšľavosť príbehu pohltí. A potom sa žánrové ukotvenie naraz vráti a je o to pôsobivejšie a desivejšie.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podporte scifi.sk

Články

Knihy mesiaca: apríl 2024

Trocha neskôr, ako sme plánovali, no napriek tomu je to tu. Najlepšie a najzaujímavejšie tituly za mesiac apríl 2024 :) A čo zaujalo vás?

0 komentárov