První brána (2021)

Tretí diel space opery plnej vesmírnych bitiek, galaktickej politiky a nevyspytateľnej AI. Doteraz studená vojna medzi ľudstvom a záhadnou mimozemskou bytosťou sa rozhorela naplno. Biran vedie výpravu do neznámej sústavy a to, čo tam objaví, prekoná aj jeho najdivokejšie predstavy. Sanda, teraz už ...

Info

Slov. názov První brána
Orig. názov Catalyst Gate
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Tretí diel space opery plnej vesmírnych bitiek, galaktickej politiky a nevyspytateľnej AI. Doteraz studená vojna medzi ľudstvom a záhadnou mimozemskou bytosťou sa rozhorela naplno. Biran vedie výpravu do neznámej sústavy a to, čo tam objaví, prekoná aj jeho najdivokejšie predstavy. Sanda, teraz už oficiálna veliteľka najvyspelejšej lode v známom vesmíre, sa medzitým snaží uloviť tajomnú Rainier Lavaux a vymámiť z nej liek, ktorý by aspoň zmiernil dôsledky najtragickejšej epidémie v primských dejinách. Spolu s generálnou riaditeľkou Primy sa vydáva za prvú ľudskú bránu v Slnečnej sústave, kde sa dozvie, že v stávke je nielen osud tisícov obyvateľov Atruxu, ale aj celého ľudstva. Prvá brána prináša veľkolepé zavŕšenie výpravnej space opery, ktorá si vyslúžila nomináciu na cenu Philipa K. Dicka.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

Knihy mesiaca: apríl 2024

Trocha neskôr, ako sme plánovali, no napriek tomu je to tu. Najlepšie a najzaujímavejšie tituly za mesiac apríl 2024 :) A čo zaujalo vás?

0 komentárov