Strážci osudu (2024)

Existujú miliardy planét vhodných pre život, a napriek tomu vesmír zostáva pustý. Kam sa podeli všetky medzihviezdne civilizácie? V hlbinách nekonečného kozmu číha zlo, aké si ľudia ani nedokážu predstaviť. Myslíte si, že história je len súhrou za sebou idúcich náhod? Predpokladáte, že geniálni ľud...

Info

Slov. názov Strážci osudu
Orig. názov Strážci osudu
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Existujú miliardy planét vhodných pre život, a napriek tomu vesmír zostáva pustý. Kam sa podeli všetky medzihviezdne civilizácie? V hlbinách nekonečného kozmu číha zlo, aké si ľudia ani nedokážu predstaviť. Myslíte si, že história je len súhrou za sebou idúcich náhod? Predpokladáte, že geniálni ľudia ovplyvňujúci dejiny sú dielom prírody a štatistiky? Omyl! Za všetkými dôležitými udalosťami ľudskej histórie stoja šedé eminencie, ktoré trpezlivo pozorujú, hodnotia a zasahujú. Predurčujú životy čerstvo narodených detí, dohliadajú na nás, riadia naše kroky aj vývoj. Sú tu stále. Stáli za vznikom jadrovej bomby, zasadili sa o vytvorenie jahodového müsli a donútili Európsku úniu zakázať príliš výkonné vysávače. Ako vznikli? Prečo to robia? To zatiaľ nikto nevie. Stali sa z nich mýtické stvorenia, vystupujúce snáď len v prastarých slovanských bájach. Sú to temní strážcovia, často považovaní za príbuzných samotného diabla. Ich úhlavný nepriateľ? Firma Electrolux, prachové filtre vo ventilácii a rasa super inteligentných chobotníc útočiacich na planétu Zem. Vesmírne invázie sú snáď ešte horšie ako helikón.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

Strážci osudu: sudičky vs. emzáci!!!

Osudy tých, ktorí ťahajú za nitky historických udalostí, boli odjakživa skvelým námetom na spracovanie. V tomto prípade si hrdinovia budú musieť dať pozor najmä na vysávače a inteligentné chobotnice.

0 komentárov

Knihy mesiaca: apríl 2024

Trocha neskôr, ako sme plánovali, no napriek tomu je to tu. Najlepšie a najzaujímavejšie tituly za mesiac apríl 2024 :) A čo zaujalo vás?

0 komentárov