Oči prázdnoty (2022)

Po osemdesiatich rokoch krehkého mieru sú Architekti späť. A spôsobujú spúšť, dokážu zničiť a pohltiť celé planéty. V minulosti pomohli artefakty Prapôvodných – pozostatky dávno zaniknutej civilizácie – zachrániť svet pred skazou. Tentokrát Architekti našli spôsob, ako tieto ochranné relikvie obí...

Info

Slov. názov Oči prázdnoty
Orig. názov Eyes of the Void
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Po osemdesiatich rokoch krehkého mieru sú Architekti späť. A spôsobujú spúšť, dokážu zničiť a pohltiť celé planéty. V minulosti pomohli artefakty Prapôvodných – pozostatky dávno zaniknutej civilizácie – zachrániť svet pred skazou. Tentokrát Architekti našli spôsob, ako tieto ochranné relikvie obísť. Žiadna planéta nie je v bezpečí. Ľudské kolónie čelia hroziacemu vyhynutiu a zmieta nimi zmätok. Zatiaľ čo niektorí veria, že jediným spôsobom, ako Architekty zastaviť, je jednotný front všetkých galaktických civilizácií, iní trvajú na tom, že by ľudstvo malo bojovať samo. A sú aj takí, ktorí sa snažia ťažiť z roztrieštenej vojnovej politiky – aj keď Architekti sa rýchlo blížia. Idris, ktorý strávil desiatky rokov útekom pred hrôzami svojej minulosti, sa opäť ocitá uprostred vojnovej vravy. Ako mediátor by mohol byť jedným z mála, kto zvráti priebeh vojny. S hŕstkou spojencov hľadá zbraň, ktorá by mohla zatlačiť Architektov a zachrániť galaxiu. Aby tak ale mohol urobiť, musí sa vrátiť do nočnej mory nepriestoru, kde bola jeho myseľ zlomená a pretvorená. To, čo tam Idris objaví, všetko zmení.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Články

Ukážka: Adrian Tchaikovsky - Oči prázdnoty

Vo vydavateľstvách Planeta 9 a Triton práve vychádzajú Oči prázdnoty, druhá časť skvelej série space opier od Adriana Tchaikovskeho. Ukážku z nej si môžete prečítať aj na našej stránke :)

0 komentárov