Nocte Exeo (2023)

Zbierka príbehov Nocte Exeo je venovaná vedľajším postavám "norrovského univerza." Prezradí nám, kto a prečo vychádza za noci a čo vlastne vonku robí. Princezná Vaisali dostane svoj prvý samostatný prípad. Popri vyšetrovaní sa okúpe v šťankách a zatancuje si s pamiatkou po starej mame. Podarí sa je...

Info

Slov. názov Nocte Exeo
Orig. názov Nocte Exeo
Hodnotenie Ešte nehodnotené
Anotácia Zbierka príbehov Nocte Exeo je venovaná vedľajším postavám "norrovského univerza." Prezradí nám, kto a prečo vychádza za noci a čo vlastne vonku robí. Princezná Vaisali dostane svoj prvý samostatný prípad. Popri vyšetrovaní sa okúpe v šťankách a zatancuje si s pamiatkou po starej mame. Podarí sa jej však zistiť, kto prináša oheň na nábrežie Temže? Halócentrála si, vďaka schopnosti cestovania v čase a priestore, stihne zajazdiť na kentaurovi a zoznámi sa s bratancom Rotha Forgersona i spodinou sveta homunkulov! Epriham Rutherford sa pri lúštení kryptografickej záhady zamiluje do podstatne staršieho dievčaťa pochybných mravov. Mechanik Bert Rumbledale nájde artefakt po legendárnej matematičke a okolie bude vyskakovať z kože. Doslova. Catherine Havebridgeovú navštívi priateľka z detstva a posedia si nad šálkou čaju v príjemnej atmosfére augustového popoludnia! Astrál Ábel si spomenie na dávne časy z počiatku Všehomíra, keď bol ešte nefajčiarom. Vrátime sa do Norrovej temnej mladosti. V príbehu vystupujú madam Zenóbia, skazená kráľovská krv a fantazmy s odhalenými ňadrami!
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podporte scifi.sk

Články

Ukážka: Peter Jelínek - Nocte Exeo

Ak máte radi steampunk a tvorbu Petra Jelínka, určite nesmiete obísť jeho novinku Nocte Exeo, z ktorej úkážku vám prinášame.

0 komentárov