Doomtrooper CCG (1994)

Kartová zberateľská hra zasadená do vesmíru Mutant Chronicles, kde hráči pomocou bojovníkov jednej z megakorporácií alebo Bratstva či Čiernej légie bojujú proti sebe.

Info

Slov. názov Doomtrooper CCG
Orig. názov Doomtrooper CCG
Hodnotenie 40 % (1 hodnotení)
Anotácia Kartová zberateľská hra zasadená do vesmíru Mutant Chronicles, kde hráči pomocou bojovníkov jednej z megakorporácií alebo Bratstva či Čiernej légie bojujú proti sebe.
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Podpor scifi.sk 2% dane

Minirecenzie

Alexander Schneider @alex 24.09.2018 22:52:14
4
Jedna z prvých karetných zberateľských hier, v ktorej dizajne je vidno, ktorých chýb by sa dizajnéri dnes mali vyvarovať. Zároveň ale môže slúžiť ako dobrá case study, na ktorej je vidno, ako sa dizajn kariet, ich textov, štandardizácia pravidiel a pod. postupne vylepšovali. Zatiaľ čo v prvej edícii sa vyskytuje niekoľko kariet, ktoré nedávajú skoro ani zmysel, neskôr dochádza k príjmenému stream-liningu. Napriek zaujímavej téme a univerzu je ale hra postavená na výbere ca. 25 kariet, ktoré musíte v balíku mať, inak si kompetitívne ani neškrtnete. Dôkaz nepodareného dizajnu. Detto možnosti výber kariet a ich reštruktívne používaných funkcionalít (napr. podľa frakcií) vás obmedzuje v stavbe diverzifikovaných balíčkov a núti vás stále k rovnakým stratégiám. Škoda. Ale možno sa to lepšie podarí v digitálnej verzii tejto staršej CCGčky.

Videá