Diskusia 1/2: Medzi nebom a peklom

Filmová história scifi

Diskusia

Veles
Za mňa zatiaľ jednoznačný favorit tohto kola, klobúk dole :) Páčilo sa mi to, dobre to bolo napísané, aj koniec bol vhodný. Nejaká chybička alebo dve tam boli, ale naozaj malé. Hodnotil som veľmi vysoko. Je skvelé ako sa v každom ďalšom kole zlepšuješ :)
07.03.2023
Hieronymus
Je to pekne napísané, dala si si záležať. Dej mi nie úplne sadol, nemyslím si, že si dievča zaslúžilo peklo, ale to som proste ja a môj názor. Tiež som ti dal kopu bodov.
07.03.2023
MartinB
Včerajšia poviedka bola napísaná zručnejšie, napr. v týchto troch riadkoch som napočítal 13 x slovo SOM:
- Sedela som na zemi pred zrkadlom a snažila som sa lapiť dych. Rukami som sa ohmatala a zistila som, že som celá. Rýchlo som sa pozrela do zrkadla, či nemám tvár pretiahnutú a skrivenú od nekonečného utrpenia, ale hneď vzápätí som to oľutovala. Či som vari zabudla, čo sa stalo pred chvíľou, keď som sa tam pozrela? Okamžite som odvrátila zrak a vytiahla som zrkadielko zo svojej kabelky. Všetko sa zdalo v úplnom poriadku, až na to, že som bola bledá a spotená. Čo sa to preboha stalo? -
Včerajšia poviedka sa mi čítala lepšie, o dosť viac ma vtiahla do deja, táto mala zaujímavejší koniec, takže hodnotím ju rovnako ako včerajšiu. A súhlasím, že sa zlepšuješ, čo je pre teba super, a aj pre nás, čo tie ďalšie od teba budeme čítať.
07.03.2023
Lucika
Dakujem vam velmi pekne za komentare aj hodnotenie :) som rada a vazim si, ze sa vam moje poviedky pacia. K tomu motivu, tiez som si nebola ista ci ta vrazda bude postacujuca na to, aby sla do pekla, no pridala som trosku tej chladnokrvnosti a uz sa mi to zdalo postacujuce. Za to slovicko SOM, ano mas pravdu, ked som si to precitala, tak som si to vsimla aj ja. A pritom by stacilo par viet trosku preformulovat :)
08.03.2023
ama_rilla
Aj mne sa poviedka vcelku páčila, bola napínavá, dobre sa čítala. Takisto si nemyslím, že si hlavná hrdinka zaslúžila peklo, ale to nie je podstatné pre hodnotenie poviedky. Trochu som neporozumela tomu s tou vôňou - bolo to nejako dôležité? Akú rolu v tom zohrávala terapeutka/ sestrička?
A ako je to možné, že sa hrdinka dostala na chvíľu aj do neba? Od čoho záviselo to, že z neho bola vyhodená?
09.03.2023
Lucika
V podstate som to myslela tak, že terapeutka spolupracovala cez zrkadlo, aj vďaka halucinogénnym bylinkám, s temnými stránkami ľudí, ktorí k nej chodili a "dohadzovala" ich peklu. V nebi sa ocitla v podstate náhodou, lebo prežila klinickú smrť. Alebo to mohlo byť aj preto, že keď mala haváriu, a bola v bezvedomí, ešte účinkovali bylinky. To, že ju vyhodili súviselo s tým, čo spravila. Neoľutovala ten čin a preto sa hodila viac do pekla.
09.03.2023
Lucika
A ďakujem za komentár :) som rada, že sa to dobre čítalo
09.03.2023
Olex
Ahoj Lucika,
čím viac vysvetľuješ, tým menší mi to dáva zmysel a logiku. Prečo by nejaká terapeutka dohadzovala ľudí peklu? Mala som za to, že skreslenie reality je dôsledkom zlého psychického stavu a posttraumatického stresového syndrómu. Nemusela si sa báť, že by tvoja hrdinka po vražde neskončila v pekle, nebolo z nej treba robiť chladnokrvnú vrahyňu, aspoň by bol rozpor medzi svetskou a „vyššou mocou“ omnoho väčší. My by sme hlavnú hrdinku ľutovali, že skončila v pekle a zároveň je desivé, ako sa už nedomôžeme milosti, pretože kresťanstvo má jasne dané pravidlá. Inak tvoja hrdinka by mohla skončiť v nebi iba ak by bola kresťanka a vyspovedala sa, alebo ak by pred smrťou bola pokrstená. Alebo samozrejme omylom:) V prvom prípade by najprv aj tak musela do očistca. Inak sa mi tvoja poviedka páčila:)) Držím palce
09.03.2023
Kasiopejka
Určite poviedka do prvej trojky. Veľmi dobre sa mi čítala. Akurát by som slovo honilo hlavou nahradila slovom preháňalo hlavou.
11.03.2023
Ray Janonoff
Pár divných slov (honilo hlavou, obadala sa,...), okrem veľa "som" by sa možno dalo niekde nahradiť aj "to". Občas ma iritovalo veľa krátkych viet pokope v opise a ten blok textu na začiatku neba by som trochu rozdelil.
Poviedka ma vtiahla, chcel som hneď vedieť, ako to dopadne. Podľa vysvetlení som to asi pochopil trochu mimo, mne to prišlo akoby išla do pekla (hoci už na začiatku hovorí, že to len tak volajú) preto, lebo sama mala pocit, že tam patrí pre to, čo urobila. Nebol tam predsa nikto iný, kto by o nej rozhodoval, iba ona tým, že dala silu svojej temnej stránke a nedokázala jej odporovať.
Zaujímavá by mohla byť vsuvka svetskej spravodlivosti (ako spomína Olex), nech by už rozhodla hocijako, určite by to malo vplyv - bude si o sebe myslieť ešte horšie, bude si to myslieť napriek uznanej nevine, terapeutka si myslí, že ju mali odsúdiť, preto ju posúva peklu...
14.03.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.