Nie, nie (2022)

Ten den by proběhl jako každý jiný, kdyby se na nebi neobjevilo „cosi“, co sourozencům Haywoodovým zabilo otce. Bylo to UFO? Nebo je vysvětlení mnohem racionálnější? Nikdo nic neví. Zjevné je jen to, že to, co se děje v okolí malé koňské farmy, na níž OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer) žijí...

Info

Slov. názov Nie, nie
Orig. názov Nope
Hodnotenie 70 % (1 hodnotení)
Anotácia Ten den by proběhl jako každý jiný, kdyby se na nebi neobjevilo „cosi“, co sourozencům Haywoodovým zabilo otce. Bylo to UFO? Nebo je vysvětlení mnohem racionálnější? Nikdo nic neví. Zjevné je jen to, že to, co se děje v okolí malé koňské farmy, na níž OJ (Daniel Kaluuya) a Emerald (Keke Palmer) žijí, je čím dál znepokojivější a nabírá to na obrátkách. Zatímco oči senzacechtivých amatérských ufologů a záhadologů se upírají k nebi ve snaze alespoň krátce zahlédnout kousek létajícího talíře, Haywoodovi klopí zraky k zemi. Kdo se na ně nedívá, toho přece neunesou. Nebo že by pravidla neplatila?
Tvoje hodnotenie

Minirecenzia:

Ak chceš hodnotiť sfdb, musíš byť prihlásený
Osoby a obsadenie
Filmová história scifi

Minirecenzie

Roland Axenberg @martiner 19.09.2022 06:57:24
7
Plachtový UFO zabijak, ktorému by závidel aj raťafák plachta? Šimpanz v bersek móde? Peele režíruje super a Hoyteho kamera je ešte lepšia, ale príbehovo a scenáristicky to celé nejako neladí a na rozdiel od svojich predobrazov (Znamenia, Oheň v oblakoch) je tam príliš veľa elementov rozptyľujúcich divákovu pozornosť (kone, opica, čudný kameraman) až v závere celý film vyznieva ako paródia na sám seba. Navyše mám pocit, že čím viac symboliky Peele do svojich filmov tlačí, tým menej to funguje. Preto bolo Uteč takmer dokonalým hororom/trilerom, zatiaľ čo My sa už zadrhávalo v nezmyselných metaforách a Nie, nie sa v nich už utápa.

Články

NOPE (2022): Jordan Peele vs. scifi!

Jordan Peele sa po hororoch so sociálnou tematikou vydal do vôd scifi žánru. Ako mu to šlo?

1 komentárov

Videá

Trailer