Ray Janonoff

Pokiaľ si pamätám, písal som vždy. Dnes to už nie je hrozné, hoci zďaleka nie dobré. Preto som tu.

Info

Prezývka rayjanonoff
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 29.02.2024
E-mail: rayjanonoff@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 136
Články: 0
Poviedky: 16

Zbierka - ponúka

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Projekt Long Island
Vďaka za komentáre:) @Olex: vizualizáciu som nedával naschvál, každý má nejakú predstavu fénixa. Dodatočne mi napadlo, že v "Krajine vychádzajúceho slnka" sa mal vzniesť ako ohnivá guľa, ktorú majú aj na vlajke. @Yaya: predstava sa mi obtrela o Leviatana od Scotta Westerfelda - akurát technickí sú tentokrát Spojenci, zatiaľ čo Ázia (možno aj zvyšok Osi) sú darwinisti s biotechnológiami a/alebo mágiou. @Lucika: fénix z pomsty spáli Japonsko... alebo celý svet? Porazili sme ich, ale vyhrali sme naozaj? Ktovie:)
28.01.2024 16:31:03

Noc má tisíc očí
Hm... Nezachytil som ani čo to vlastne bolo za mesto (keď už upútavka upozorňuje že stredoslovenské, asi to chcelo mať význam?), ani aký vplyv má dakanit na lingvistiku, že je tu zrazu na stredom Slovensku nejaká Boterea? Vznik toho špeciálneho štátu by ma pravdupovediac zaujímal viac než zvyšok poviedky, pretože nedáva zmysel, aby sa po strategickú surovinu nenatiahla nejaká veľmoc. Vlastne som celkovo nepochopil o čo v poviedke išlo, či iba o "prebudenie" hlavného hrdinu (ktoré prevrátilo jeho charakter), alebo skôr o spojenie množstva vecí do zaujímavého prostredia? Veľa príliš podrobných opisov mi dosť vadilo, čechizmy neboli len v upútavke (obe tváre - opravte ma, ak sa to používa v slovenčine), niektoré postavy mi prišli úplne zbytočné. Podobne ako pri prvej poviedke, napriek výhradám sa to nečítalo zle, hoci tu bolo priamo pri čítaní dosť otázok, ktoré rušili. Celkový pocit - keď počítam veľa postáv, podrobné opisy, zaujímavý nápad sveta, slovenské prostredie (teda podľa upútavky a mien) - sedí mi to ma Hieronyma.
02.01.2024 20:05:39

Špatný nápad
Ak by nebol potkan len poslucháč a/alebo by niečo z minulosti hralo rolu v deji, úvod by mi nevadil. Takto to bol síce pekne napísaný, ale infodump. Nerozumiem načo má magicky oživený chrlič nejaké drôtiky - zapol by sa vôbec, keď mu poprehadzovala magické "fázy"? Myslím, že by vôbec nevadilo posunúť príbeh viac napríklad do steampunku, tam by boli drôty aj oživovanie v pohode, aj mág by sa popritom zviezol. Akcia mi prišla dlhá a niektoré veci som na prvýkrát nepochopil - z oboch strán sa blížia chrliči. Ona natiahne nôž pred seba a máva zo strany na stranu (proti jednému chrličovi) lebo nevie, ktorý dorazí skôr (ale stále je otočená len k jednému). Ustúpi dozadu (od jedného, smerom k druhému) a pritlačí sa k stene (bokom, chrbtom?). Je vôbec druhý chrlič podstatný? Slepá ulička by asi fungovala lepšie a Jensy by sa tiež vedela prepadnúť cez stenu. Od tej chvíle začali dialógy iných postáv, než sa rozprávali v krčme a zodpovedal tomu aj záver, ktorý bol ...naivný? Nie som si istý, ale keby ho nechala sedieť v blate a odišla, povedal by som si aspoň "dobre mu tak!" Napriek výhradám to plynulo (až na akciu) celkom fajn.
02.01.2024 17:56:33

Zaváranie
Slovné hračky môžem, celkom som sa pobavil.
31.12.2023 10:10:34

Tri zrnká piesku
Divné čosi, ale dajme tomu. Atmosférou sa mi najviac páčila posledná, aj keď práve vyššie spomínané mená a názvy ma rušili. Pripomenulo mi to tú poviedku zo svadby, čo tam bol vtip na vtipe, až to nebolo vtipné. Ale čo je Gaussov makrokanón a ako ním chcú strieľať na vzdialenosť z akej ich trafilo torpédo... no nič, na tom určite nezáleží:)
31.12.2023 10:02:58

Minirecenzie

Ray Janonoff ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Ray Janonoff ešte nepridal žiadnu spacenews.