Ray Janonoff

Pokiaľ si pamätám, písal som vždy. Dnes to už nie je hrozné, hoci zďaleka nie dobré. Preto som tu.

Info

Prezývka rayjanonoff
Web:
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 17.06.2024
E-mail: rayjanonoff@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 150
Články: 0
Poviedky: 16

Zbierka - ponúka

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Ray Janonoff ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

F*ck, medvede a atomovka
Doplním autorovi štatistiku - začiatok ešte fajn, pokračovalo to stále slabšie. Vyskúšaj aj nabudúce:)
31.05.2024 20:49:12

Dieťa osudovej aktualizácie
Hlavná myšlienka sa mi páčila asi najviac - aká dobrá musela byť tá aktualizácia, že si spoločná myseľ uvedomí, že potrebuje kontrolu? Väčšina by sa zrejme považovala za dokonalú formu. Ani mne nedáva zmysel, že ľudia tak chcú práve elektrárne, keď robot hovorí, že pohon majú vyriešený. A keď im hovorí, že na stanici roboty nebudú - ak ich používajú, to nemajú žiadneho už na tomto krížniku? Čo ak sa napojí už teraz?
31.05.2024 20:34:44

Což takhle dát si guláš
Nevidím až toľko problémov, hoci zopár ich je. Celkovo sa mi to ale páčilo viac než to o Petrovi a lodiach. Tibor mi príde dostatočne zbabelý na to, aby čakal, čo sa stane, aj aby sa hneď netrepal na druhý koniec republiky. Aj zbabelý človek dokáže zabiť a títo boli v obrane. Hej, úder hasičskej sekery prd nezastaví, no ak mal ten nôž na metle a kúsok ustúpil, bol by hasič akurát dosť nekrytý aby ho zapichol... povedzme. Otáčať v rane nožom nalepeným na porisku je už trochu nezmysel, má to nalepené kobercovkou. Likvidácia druhého ... asi hej. Vyskúšam s Fiskarsom, až bude nejaká apokalypsa. Že hneď varia guláš je tiež blud, ale stačilo skočiť o týždeň neskôr keď prehľadali okolie a nemali nič na cestu, to už by šlo. Čo sa stalo vo svete mi vôbec nechýbalo, o tom predsa poviedka nebola. Tá o Petrovi sa to pokúšala urobiť cez postavy, ktoré druhým hovoria veci, ktoré dávno vedia, prípadne cez príhovor ľuďom, ktorých idú zabiť. Tu to nikto neriešil, hoci určite by neboli všetci rozhlasoví moderátori uplakaní (všetko ostatné vypadlo s elektrinou predpokladám). Štátny rozhlas by mal určite čo povedať, ale možno len Tibor nemal náladu počúvať a povedal si že načo panikária, keď sa to dá čoskoro do poriadku? A potom už bolo neskoro. Trochu popracovať na podobných detailoch a za mňa veľmi dobre. Hodnotím podľa pocitu, takže asi budem trochu kompenzovať Velesa:D
30.05.2024 16:29:43

Záchrana
Čítam od konca, takže ešte neviem porovnať - našťastie? Pretože tejto poviedke som neveril skoro nič. List bol okej, jeho nezmyselnosť sa odkrýva čitateľovi postupne - lenže Peter vedel, že nemajú palivo, potvrdilo sa mu, že nemajú jedlo - a aj tak mu veril? Keď šiel po jedlo a vybral pištoľ (určite necháva svetová vláda po jadrovej vojne súkromné vlastníctvo zbraní? Človek by povedal, že to bude dosť rýchlo, čo po nich pôjdu a Peter nevyzerá na niekoho, kto by tú pištoľ bleskovo neodovzdal, kým môže)... čiže vybral pištoľ a skontroloval náboje. Akože ...jeden po druhom vybral náboje zo zásobníka? Použil by som skôr skontroloval zásobník, asi to bolo myslené takto. Nemyslím, že by dva dni o hlade zabili niekoho, hoci aj dovtedy priemerne jediaceho. O tom, že niekomu inému chýbalo jedlo sa nehovorilo - alebo sa to opakovalo častejšie? Potom prečo bol Peter tak prekvapený že zrazu krátenie vyšlo aj na nich? Boj o jedlo začne žena, ktorá jeden balíček mala aj predtým, no okej. Petra, ktorý očividne balíček nedostal, lebo sa o tom vybavoval s vojakmi, napadne Lerdal aby zohnal jedlo pre ženu a deti. Pritom je okolo kopa ľudí s balíčkami v rukách, napríklad aj istá žena hneď s dvomi. Nedáva zmysel. Za dva dni je pokoj. No, ak sa správa o nedostatku jedla rozšíri a poruke nebude Kaufland, čo by sa dal vyrabovať, pôjdu ľudia po ľuďoch. Ak armáda zasiahne, môže v kľude odpisovať počty zo zoznamu cestujúcich pre kozmické lode, ktoré možno ani nebude treba. Keď už spomínam lode - načo sú vraj medziplanetárnym lodiam štyri páry krídel? Na manévrovanie vo vákuu asi nie. Načo vlastne boli tie kolosy a komory a neviem čo? Nemohli ich uspať natlačených ako sardinky vo vlakoch? Asi svedomie, ale pre spoločnosť, ktorá ide šetriť smrťou svojich členov je trochu zbytočné plytvať tým nedostatkovým palivom? A to ani nehovorím o zdrojoch na stavbu falošných lodí. A tak by som sa točil dokola, ale logika mi tu uniká. Pritom napísané nie zle, akurát som sa príliš často pozastavoval.
30.05.2024 15:24:08

Kala
BlackToma možno sklamem, Mexiko (alebo čo to bolo) nie je celkom moja oblasť :) Naopak, Scarecrow má takmer určite pravdu, až príliš toho sedí na Luciku. Meno hlavnej postavy ako názov, je to dievča nepatriace do svojho sveta, nechápu ju, preto jej chcú ublížiť. Muži celkovo v poviedke nepodstatní (Fernando ešte nie je muž). Opisy tiež sedia. Dokonca aj tá geografická nejednoznačnosť (nie, názov dediny som negúglil, či existuje) - pritom stačí povedať mexická džungľa a vieme, kde sme. K tomu by som uvítal viac španielčiny, keď už názov kopcov bol preložený, aspoň tu a tam nejaké vsuvky, možno nadávky, keď už sú dedinčania tak pohoršení:D A viac než Annis mi to pripomína tú poviedku ako sa dievča menilo na tigra, veľmi podobné na opačnej strane sveta.
30.05.2024 12:41:44

Minirecenzie

Ray Janonoff ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Ray Janonoff ešte nepridal žiadnu spacenews.