Martin Chabada

Banskobystričan srdcom a rodiskom, Bratislavčan rozumom a bydliskom. Hoci čítať sa naučil už v škôlke a zamedzenie prístupu ku knihám považuje za mučenie, až na prahu päťdesiatky zistil, že okrem INPUT-u treba aktivovať aj OUTPUT.

Info

Prezývka martinchabada
Web: https://www.martinchabada.sk
Členom scifi.sk: 2 roky
Naposledy online: 26.11.2023
E-mail:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 59
Články: 0
Poviedky: 9

Zbierka - ponúka

Martin Chabada ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Martin Chabada ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Martin Chabada ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Návrat z detstva
Ďakujem všetkým za reakcie. Čo sa týka dostupnosti stroja času medzi bežnými ľuďmi, je jasné, že ak by takáto technológia existovala, bola by zakázaná. Na druhej strane, sci-fi píšem aj preto, lebo sa v nej dajú rozvíjať koncepty, ktoré by v bežnom živote neprešli. A úradníkom občas niečo "ujde". Ak by bolo na začiatku známe, aký vplyv budú mať trebárs smartfóny alebo sociálne siete, tiež by ich asi zakázali. :-) Detstvo v tele dieťaťa som už prežil a z raného detstva si veľa nepamätám. Príbeh s chlebom s paštikou je naozaj moja jediná spomienka na starého otca z maminej strany. Preto by som ten svet rád uvidel aj v tele (a s mysľou) dospelého. Hneď ako sa bude dať kúpiť stroj času, tak tam budem cestovať. :-) Ako relevantnú kritiku beriem to, že hlavný hrdina prežíva zatknutie flegmaticky. Asi by to chcelo viac popisu jeho vnútorných pocitov a kolísanie medzi zaujímavý dobrodružstvom (ak stroj funguje) a strachom (ak sa niečo pokazilo a on tam ostane). Čo sa týka poviedok z Múzy písaných na tému, každomesačná súťaž ma motivuje niečo napísať a téma pomáha s výberom námetu. Ak by to neexistovalo, asi by som nedokázal prekonať mne prirodzenú lenivosť.
07.11.2023 08:22:36

Raz ťa nájdem
Pekne napísané, remeselne aj námetom. Ten trest nie je úplne originálny, pripomína mi to jednu epizódu zo seriálu Black Mirror.
06.11.2023 11:19:43

Oblačný rytier
Zaujímavý námet. Rozprávka, kde statočný rytier zachráni princeznú a potom chce to, kvôli čomu sa tie princezné oplatí zachraňovať. A ak to nedostane, tak rozprávka konči a zoberie si to sám. Príbeh je napísaný pekne, občas mi vadilo, že v takomto krátkom formáte je priveľa postáv, ktoré sa mi plietli. Možno by stačilo, ak by tam bol Čiernofúz a dvaja jeho dobre charakterizovaní (teda pomenovaní a opísaní) spoločníci.
06.11.2023 10:50:52

Posol z diaľky prichádza prvý
Miesto odkiaľ (asi) prišiel nápad, je uvedené priamo v texte (Boli sme ako hlučné dieťa v temnom lese...). Dokonca sa mi zdá, ako by boli niektoré odseky priamo citované od toho Číňana. :-) Problém tu vidím aj v remeselnom spracovaní, napríklad sa objavujú chyby pri písaní uvádzacích viet priamej reči. Tu pomôže len viac praxe. V každom prípade, sci-fi písane autormi s vedeckým vzdelaním považujem za tie najlepšie, tak dúfam, že autor bude písať stále viac.
03.11.2023 12:28:59

Červený Mesiac
Lucika sedela pri písaní tejto poviedky v krčme meter odo mňa. Popíjala pivo, rozprávala sa so spisopriateľským kolektívom, jedla spisopriateľskú narodeninovú tortu. Ak toto a ešte aj to haiku zvládla napísať za takýchto podmienok, nemám inú možnosť ako udeliť desiatku a zložiť z hlavy všetky klobúky, ktoré nenosím. Ja by som to nedal, na písanie potrebujem ticho a kľud.
29.10.2023 00:11:13

Minirecenzie

Martin Chabada ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Martin Chabada ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Návrat z detstva

Komu sa chce čítať návody?

8 komentárov

Keď sa opäť stretneme

O2 náš každodenný

14 komentárov

Tri nádherné slnečné dni

Prečo neprišla zima?

14 komentárov

Až kým ich smrť nerozdelí

... alebo až naveky.

8 komentárov

Vianočný pokus

PnP: Keď sa robí aj cez Vianoce

9 komentárov

On musí prežiť

Keď prvoplánový pokus o zničenie Zla môže vyvolať Zlo ešte väčšie

10 komentárov