Aleš Horváth

Info

Prezývka alessi
Web: aleshorvath.com
Členom scifi.sk: 6 rokov
Naposledy online: 24.08.2019
E-mail: horvathales@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 267
Články: 0
Poviedky: 16

Zbierka - ponúka

Aleš Horváth ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Aleš Horváth ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Aleš Horváth ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Poviedky na počkanie XXIX - témy
Taká fakticka: 25.11. bola nedeľa Otázka: Je nejaká možnosť dopátrať sa dopredu, kedy bude PNP? Teda či bude v sobotu alebo v nedeľu alebo či vôbec? Nejde mi o témy, len sa stále chcem zúčastniť a pri tom nahodnom konaní sa neviem trafiť. Keď čakám v tom čase, tak nie je a keď necakam tak zase je.
28.11.2018 18:40:39

Výťah
B.t.Niromwell: Ďakujem za odpoveď. Beriem na vedomie výhrady, určite si to prejdem a pokúsim sa to dokončiť, aby to dôležité bolo vidieť aspoň medzi riadkami. Ospravedlnenie nemusí byť, som si vedomý, že ani tretia verzia, ktorú mám rozpracovanu, by ti nedala všetky odpovede. Spoiler: príbeh je o tom, že v blízkej budúcnosti by spoločnosť bola založená na prísnej kontrole - kamery, mikrofón, čipy(zaznamenávajú polohu i to, koho stretneme). A chcel som poukázať na to, že aj technika je omylná, resp. spolupráca technika plus človek.
22.11.2018 23:17:39

Antihmotový budzogáň
Monča, joooj. Tie chýbajúce čiarky prežijem. Tie "korábe"? To je akože upírsky? Demonsky? Ten koráb po slovensky. Takže iba jeden oneskorený koráb. Alebo jednému oneskorenemu korábu. "s tromi medajlami ZO svetovej astroleteckej súťaže" Asi som ozaj E.T. ale celkovo to vyzerá na koncept poviedky, nie na poviedku dotiahnutu do konca. Téma taká slovenská, budzogáň i Partizáni sú mi blizko, no ten záverečný odsek by chcel určite nejako prepracovať. (E.T.)
23.10.2018 20:01:06

Kedy Ruža, ružou je.
Super, ako celok sa mi to páčilo, nebyť tam niekoľkých veci:chýbajúce čiarky pred že, veľa ukazovacich zamen hlavne na začiatku a pár viet so zvláštnym slovosledom( napríklad "všimnúť si ho... kríky krikmi"). Nápad originálny, dlhé akurát, dobre opisy. Síce som musel záver dvakrát prečítať, aby som pochopil, ale to je chyba na mojej strane. Koniec bol neočakávaný, do poslednej chvíle som čakal, akým spôsobom z toho spravis scifi/fantasy poviedku.
17.10.2018 12:32:50

Nečistá
Brrr, téma poviedky, juuuj, si ty bosorka, keď máš také témy v poviedkach? Atmosféra od polovice, resp. final combat je akurát, dovtedy je kostrbata, veľa klišé. Prvé čo ma napadlo po prečítaní, je že je to presný opak C.s.Lewisa a jeho Narnie. Čo sa týka obsahu, ťažký hriech je dobrovoľne, vedome a v ťažkej veci. Keďže Dorka bola v ohrození života/duše tak to dobrovoľné nebolo. Navyše sa bránila pred zlým demonom, takže kresťanská povinnosť jej ukladá brániť sa pred takouto hrozbou. Čiže z teologickej podstaty veci nemohla byť nečistá alebo poškvrnená.
14.10.2018 16:05:33

Minirecenzie

Články

Aleš Horváth ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Hodinu na pizze
22.06.2019 20:16 Aleš Horváth scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Klop. Klop. Kto tam?
28.12.2018 9:17 Aleš Horváth scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Fantastická poviedka
Keď zavládne smútok v duši...
8.12.2018 20:18 Aleš Horváth scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Poviedky na počkanie
Ten chlapík to len hrá, či to ozaj zažil? Pôvodná verzia je v súťaži Ohnivé pero 2018 jesenného kola. Vzhľadom na kritiku som sa snažil poopraviť niektoré detaily.
22.11.2018 11:13 Aleš Horváth scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Nesúťažná poviedka
Realita je niekedy iná, ako sa zdá..
8.07.2017 9:00 Aleš Horváth scifi fantasy mystery horor uchronia Poviedky - Slovenské poviedky