Tom Hotep

Náhodná existencia v guláši života.

Info

Prezývka Tomáš Ymhotep Slovák
Web:
Členom scifi.sk: 1 rok
Naposledy online: 29.11.2023
E-mail: hoteptom@gmail.com
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 31
Články: 0
Poviedky: 3

Zbierka - ponúka

Tom Hotep ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Tom Hotep ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Tom Hotep ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Návrat z detstva
Všetci asi poznáme ten trápny moment, keď očakávame, že sa niečo stane a ono sa to nestane. :D Ten stroj času vymysleli v Amerika a vyrobili ho v Číne, aspoň tak usudzujem z jeho úžasnej funkčnosti. Hlavne nikdy nezabúdajte čítať návody do konca.
26.11.2023 19:37:03

Raz ťa nájdem
Veľmi pekná poviedka. Taký príbeh v príbehu, dobre podaný cez futuristické divadlo. Vytkol by som však, že oba boje s pašerákmi boli príliš jednoduché. Proste tam nabehne chlapík sólo a všetkých pozabíja. Mal možno moment prekvapenia a nepriateľov nebolo mnoho, ale aj to nepôsobilo veľmi dobre. To je ale tak všetko, čo ma z negatív napadá.
26.11.2023 19:25:11

Sochy boha Thauma
Nájdu sa tam neduhy, ale keďže pravdepodobne vznikli pod vplyvom limitovaného času, tak ich nebudem riešiť. Zaujímavý nápad, vybrať harpie ako poslov božieho hnevu. Celkom originálne. Celkovo by stálo za to vziať celý tento námet a spraviť z neho plnohodnotnú poviedku. Potenciál to má.
26.11.2023 19:05:43

Brána, za ktorou nič nie je
Mladíci spravili niečo, čo spôsobilo katastrofu. Nie je to práve najoriginálnejší námet (na druhú stranu, čo dneska je?), ale dá sa s ním pracovať. Tu to však veľmi nevyšlo. Prvé, čo ma trochu zarazilo, bol les hneď za bránou. Dedina síce mohla byť uprostred lesa, ale prišlo by mi lepšie, keby mládež musela prejsť nejakú tú vzdialenosť, než sa dostali do lesa. Ďalšia vec boli samotné príšery. Ak sú tak nebezpečné, prečo nikto nestráži bránu? Prečo je tam len jeden starý chren? Naviac mi príde, že takéto obludy by bez problémov akúkoľvek palisádu okolo dediny hravo preliezli a brána by bola pre nich nepodstatná. Najlepšie by bolo, keby chlapci v lese príšery prebudili (napr. spaly uväznené v nejakej mohyle a sopliaci ju otvorili alebo niečo podobné) a tie následne napadli dedinu.
21.11.2023 22:57:30

Obchod na rohu
Nápad rozhodne zaujímavý, len by chcel lepšie spracovanie. Mnohé opisy boli veľmi suché a než hlavná postava vošla do obchodu, dej bol pomerne nudný. Pes v košeli ako predavač rozhodne prebral môj záujem, ale prešlo to do obyčajného dialógu. Predavač sa pri tom mohol viac správať ako pes s nie len občas spomenúť, že nie je človek. Samotný proces toho "načítavania nového programu" bol veľmi chaotický a nejako som ho nepochopil. Predávajú tu čas alebo preprogramujú človeku život? A hlavne aká za to bola cena, veď predsa len bol to obchod. Rozhone nejde o stratený prípad, ale chcelo by to poviedku prepracovať.
16.11.2023 21:21:34

Minirecenzie

Tom Hotep ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Články

Tom Hotep ešte nepridal žiadnu spacenews.

Poviedky

Oblačný rytier

Keď banditi prepadnú nevinných pocestných, na pomoc prichádza tajomný pútnik.

9 komentárov

Hladní Mŕtvi

Kratučká poviedka o netradičnej zombie apokalypse.

2 komentárov

Severín a čarovný notes

Ako mrzutý kníhkupec čarovného deduška stretol.

10 komentárov