Goran

Som priateľ zvierat, nie som pyšný na to, že som človek, ako mnohí iní ľudia. Chcel by som byť vtáčikom, ale zaľubujem sa do mačiek.

Info

Prezývka Goran
Web:
Členom scifi.sk: 19 dní
Naposledy online: 23.11.2020
E-mail: goran.lenco@gmail.com
Skype:
Facebook:
Instagram:
Twitter:
YouTube channel:
LinkedIn:
Snapchat:
Aktivita
Index:
Zbierka: 0
Ponúka / Hľadá: 0 / 0
Komentáre: 11
Články: 1
Poviedky: 0

Zbierka - ponúka

Goran ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré má navyše.

Zbierka - hľadá

Goran ešte nepridal žiadne dielo do zoznamu, ktoré hľadá.

Zbierka - najnovšie

Goran ešte nepridal žiadne dielo do svojej zbierky.

Diskusia

Susanna Clarke - Piranesi (recenzia)
:O! Bezchybne napísaná recenzia (aj keď pravopisné chybičky sa nájdu, ale málilinko :D)! Dokonale skonštituovaná. Úplná návnada na knižku! Povie všetko, čo by si len čitateľ želal vedieť, a pritom nič nevyzradí. Je pútavá a pritom nezabŕdne do rozťahanosti. Ale... zabudol som, že netreba hodnotiť recenziu, treba si zohnať knihu. Dôkaz, že fantasy vôbec nemusí byť šablónovitý žáner, ako niektoré jazyky ešte stále a iné už opäť, hovoria.
23.11.2020 18:32:34

Umrieme v mainstreame? - reakcia na diskusiu
Zaujímavý článok a zaujímavá diskusia. Je to podnetná úvaha. Myslím si, že istá časť fanúšikovskej obce sa proti mainstreamu tak vyhranila, či skôr pre tie tendencie v ňom, lebo jednoducho to producenti "prepálili". Ja osobne nemám rád populárnu kultúru a pred mainstreamom dám prednosť umeniu, ale to neznamená, že nemilujem kvalitné "žánrovky". Práveže milujem! A je mi jedno či je to western alebo science fiction. Keď je to robené s láskou, dodržiava to očakávania vkladané do toho ktorého žánru, ale pritom sa to nebojí byť aj invenčné - viď. Votrelec - dokonalá zmes sci-fi a horroru, s réžiou šikovného rutinéra, ale obohatené o takú estetiku, že to nie je len napínavý "trhák", detto Blade Runner (pred tým než bol vynájdený termín cyberpunk by sme mohli povedať, že to je mix science fiction a noir detektívky), ale obtrelo sa to i o čosi vyššie, artové. Preto sa stali kultom. Na sto percent napĺňajú žánrové regule, ale majú umelecký presah. Neprotestujem ale proti dobrému strednému prúdu. A aj ten preteká cez pop kultúru. No presne, ako povedal autor článku, tie časy sú už preč... dnes to je, česť výnimkám, len a len o zábave. Navyše dosť plytkej, i keď efektnej (no čo z pekných efektov, keď je to dnes štandard? - efektmi ste mohli zaujať tak naposledy začiatkom 90. rokov). Mne to nestačí. Ja si radšej pozriem šesťdesiaty krát Barbara Conana, ako raz film Návrat syna Spider-manovho syna... Azda, keď začnú fanúšikovia viac tlačiť na produkčné spoločnosti, tak pochopia, že vkus sa zmenil, a nestačí len porcia pukancov a ďalšie pokračovanie...
23.11.2020 18:16:04

Satamaranga, alebo návod na ovládnutie sveta (recenzia)
Veľmi dobre zvládnutá, veľmi dobre napísaná recenzia na netypickú žánrovku(?). Akurát neviem či prídavné meno "instantná" má v slovenčine ten význam, ktorý si mu chcel prisúdiť a ktorý z kontextu vyplýva. Inak je to veľmi dobre napísané, myslím, že recenzia naozaj môže presvedčiť nejedného váhavca, ktorý ešte nevie či má po knihe siahnuť.
22.11.2020 14:37:13

Ján Hlávka & Jana Vybíralová – Chlad chiméry (recenzia)
Tento požáner fantastiky nie je to, čo vyložene vyhľadávam, ale Tvoja recenzia ma navnadila (nehovoriac o tom, že práve včera sa kamarátovi pošťastilo kúpiť si prvý diel série - vraj je to už pomerne ťažké).
22.11.2020 11:59:56

Svety fantastiky: Klenot na tkáčskom stave fantasy (Fionavarská tapiséria)
Recenzia - predstavenie ságy, čo naozaj čitateľa navnadí! Vidno, že to je písané s láskou a od zasvätenca - milovníka témy:)
16.11.2020 17:04:54

Minirecenzie

Goran ešte nepridal žiadnu minirecenziu.

Poviedky

Goran ešte nepridal žiadnu poviedku.