Diskusia 2/2: Jaskyňa

Podporte scifi.sk

Diskusia

kadas97
Mne sa tato poviedka dost zle citala. Taka skrumaz vsetkeho mozneho co sa dalo zbuchat dokopy.
04.01.2023
Olex
Ahoj,
vôbec to nebol žiadny humus. Musím oceniť, ako autor rozohral príbeh na troch poliach – žena v mimozemšťanmi ovládanom svete, retrospektíva jej životného príbehu, to šupinaté čudo v jaskyni. Všetko bolo zahalené závojom tajomstva. Motiváciou čítať príbeh môže byť všeličo, ale ak je ňou zvedavosť, tak autor môže byť spokojný (ja som bola veľmi zvedavá). Čo sa týka motivácie hlavnej postavy, myslím, že je v poriadku, pud sebazáchovy je najsilnejším ľudským pudom. Medzi nešťastnou udalosťou a okamihom, keď je čitateľovi žena predstavená prebehlo mnoho času, väčšinou ľudia nedokážu v sebe udržať hnev a pomstychtivosť takú dlhú dobu, nakoniec aj tak prejdú do smútku a bezmocnosti. Predpokladám, že v závere zabila mimozemšťana, pretože sa jej vybavili spomienky na nešťastné udalosti a znovu nadobudla chuť pomstiť sa. Čo sa týka toho nadávania, ľudia nadávajú, keď sa im nedarí, a maminy sú tiež len ľudia. Problém by som videla v tom, že autor závoj neodkryl a príbeh poriadne neuzavrel.
09.01.2023
MartinB
Ďakujem pekne všetkým za rady a postrehy. Budem sa snažiť, aby som svoje chyby odstránil čo najskôr, aby úroveň mojich poviedok mala stúpajúcu tendenciu.
10.01.2023
Hieronymus
Cítil som z toho Cestu, ale aj spomenutú Vojnu svetov... Miestami je to ťažkopádne, niekde by som skracoval, inde povedal viac. Na prvý pokus je to fajn, proste len píš a bude to lepšie a lepšie.
10.01.2023

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.