Diskusia 1/2: Tunel

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2023

Diskusia

Veles
Oproti minulému kolu parádny pokrok, klobúk dole, naozaj sa mi to páčilo. Ani žiadne gramatické chyby som tam nevidel. Príbeh bol dobrý, vedel by som si ho dokonca predstaviť rozpracovať na román, niečo v štýle Karikových "hororov". Len ten Beloboh mi tam nepasuje, skôr by som tam dal Belboh, to znie lepšie podľa mňa.
05.11.2022
Arcey
Veľmi pekná poviedka, mám rád príbehy zo súčasnosti, ktoré majú v sebe fantasy motív. Príbeh pekne graduje, má dobrú zápletku, postavy konajú uveriteľne a hlavne logicky. Po štylistickej stránke nie je čo veľmi vytknúť, niektoré vety by som ale skrátil. Bolo by to ešte údernejšie. Inak robíš parádne pokroky a tak ako Veles, tiež by som si vedel predstaviť novelu na štýl Kariku, alebo Epochu.
05.11.2022
Lucika
Fiha, dakujem, vase komentare ma velmi potesili :)
06.11.2022
Ray Janonoff
Chválim použitie domáceho a pravdepodobne väčšine ľudí neznámeho prostredia, to ja môžem. Už menej môžem takýto typ príbehov, ale v zásade ma domáce prostredie držalo, chcel som vedieť, aká záhada v tom bude. Na môj vkus bol príliš vysvetlený starcov príbeh, napriklad že raz nezomrel nikto, potom museli dvaja, sa núkalo hneď.
Tiež by ma zaujímalo prečo sa Černoboh obmedzuje na jedno miesto a dvadsať rokov, či na viac nemá moc, alebo mu to proste stačí, či má práve 80 rokov jedného pomocníka nejaký význam, alebo načo je starcovi stretnutie s Belobohom.
Ale celkovo príjemne nepríjemné čítanie, tiež si myslím, že by sa tunel, prípadne ďalšie príbehy z regiónu dali poskladať na väčšiu zápletku.
10.11.2022
Lucika
Ano, to mas pravdu, mohla som to napisat trosku inac, ani ja som s tym nebola az tak uplne stotoznena :D take to pozadie okolo Cernoboha som nemala este uplne premyslene, ale mozno sa to tam pyta trosku viac rozvit
13.11.2022
Olex
Ahoj,
príbeh sa mi páčil. Chcelo by to ešte doladiť detaily a vysvetliť motivácie postáv. Upravila by som aj tú časť s dialógmi, v ktorej sa objavil Černoboh. Napr. ten vstup ako tam Černoboh znovu čapká rukami, asi by som jeho postavu trochu potemnila (takto pôsobí ako truľo).
13.11.2022
Lucika
Ahoj :) dakujem krasne za komentar. Ano, teraz ked pisete, tak sa tam veru ozaj pyta viac veci doladit. A s tym potleskom, v mojej mysli to malo byt take to pomale teatralne tlieskanie, nemal vyzniet ako trulo :D
14.11.2022
Hieronymus
Mám trošku problém s tým, že sa dievča len tak vrhlo do "ohňa", lebo z toho ako si ju opísala by som nepovedal, že je toho schopná. K tomu potlesku, ktorý aj mne trocha vyskočil, asi by stačilo rovno napísať, že teatrálne zatlieskal, splnilo by to účel. Boh zla mi prišiel slabý, troška nezúčastnený, ako niekto, kto túto pozíciu zdedil, ale moc ho nebaví.
Ale páčilo sa mi to, pretože je z teba cítiť potenciál. Začiatok bol úplne ako už spomenutý Karika. Malo to presne takú atmosféru, aké majú jeho romány. Taktiež výber prostredia, ktoré môže človek aj reálne navštíviť je dobrý nápad. Nabudúce stačí len popracovať viac s postavami a bude to super.
15.11.2022
Veles
Ja som asi jediný teda kto pochopil správne ten potlesk :D Úplne som si ho predstavil ako pomaly tlieska, iné mi ani nenapadlo. Možno Černoboh naberá silu pomaly? S tým by sa dalo pracovať teoreticky aj v ďalšej poviedke, že by bol silnejší a dokázal by viac
15.11.2022
Lucika
Dakujem Veles :D a dakujem Hieronymus, skusim sa viac zamerat na charaktery postav :) ale inak dostavam chut napisat nejake pokracovanie, kde by boli zodpovedane niektore otazky 🤔
15.11.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.