Diskusia 1/1: Hostina

Filmová história scifi

Diskusia

Nebuzardar
Príbor býva v§čšinou len zbytočným zdržiavaním pri jedle, uznavam. Alebo aj také varenie,, kto už by si dnes varil svoju obeť...šak aj párky sa dajú jesť studené, aj pomsta chutí najlepšie studená....ehm, no a k podstate, páčilo sa mi, jak Miladin otec tam si pekne sadol po svojom krvavom ulete k serialu, ale podrezať sa nezabudol, to bolo take osviežujúce :D. no a tiež sa mi páčilo, že Milada celý život mala ťažký a ešte aj tá smrť bola nie uplne idylická.... no a uvítal by som menej informácií, menej postáv, nech je viacej miesta na atmosféru a na krvavé úlety....
23.07.2022
Veles
Už ma tlačil čas, inak by som sa viacej vyhral s tou poslednou scénou :D A vďaka za koment :)
23.07.2022
Olex
Ahoj,
začína to ako solídna dráma a končí ako hororová žranica:) Musím priznať, že to kresťanské dusno v prvej časti bolo pre mňa desivejšie. Hlások počúvnutý vo chvíľach, keď sa mala dievčina vzoprieť a nepočúvnutý vo chvíli, keď mala byť ostražitá, poukazuje na iróniu života, dodalo to príbehu správne trpkú príchuť. Ak by si sa chcel ešte poviedke venovať, tak prvú časť treba oživiť, lebo je taká reportážna a druhú časť popísať podrobnejšie, navariť čitateľovi poriadnu porciu strachu.
24.07.2022
8HitBoy
Toto bolo náhodou dosť dobré, aj keď koniec mi príde prvoplánový a odfláknutý. Výborný rozsah, fakt, za to klobúk dolu. Napísané je to tiež dosť dobre, odstrániť by bolo treba len drobné chybičky. Vadí mi len fakt, že úvod a cca prvé 2/3 poviedky sľubovali trošku niečo iné, než záver... a neviem či som spokojný :D Možno by stálo za pokus skúsiť sa s týmto textom ešte pohrať a možno rozpísať/prepísať, pretože fakt má potenciál byť zaujímavou atmosférickou hororovkou, nielen brutálnym béčkom.
24.07.2022
Milan "Miňo" Tichý
Teda, klobúk dole za rozsah. Celkovo to bolo fajn napísané, gradácia šla dobrým tempom, hl. hrdinka bola spracovaná dobre aj s jej minulosťou a motiváciami ( až na ten záver, tam mi prišla mimo. Ani nie že moc naivná, ale celkovo jej správanie od momentu, keď prišli do areálu bolo neuveriteľné. ). Zbytočne veľa absolútne nepodstatných postáv ( stačili anonymný kolegovia ), hostina na konci sa objavila z ničoho nič, čo nemusí byť nutne zlé, no mne to prišlo trochu nasilu. Páčil sa mi hlások v hlave a tá kresťanská linka zo začiatku mohla byť využitá aj ďalej v závere miesto tej žranice, ale je to Pnp, takže chápem. Trochu sa s tým ešte pohrať a bolo by to super.
24.07.2022
Veles
Na konci som trochu spanikáril, ostávalo mi málo času :) inak by som skúsil narvať aj tam nejakú kresťanskú symboliku :D
24.07.2022
xius
Vzdy, ked niekto tolko napise, zlaknem sa - casopriestorova anomalia?! :) Ale tuto mi to vlastne vadilo. Privela slov. Kazda myslienka poviedky sa hned dala vstrebat, opierala sa o klise a stereotypy, co je vyborna PNP skratka, ale slov okolo bolo strasne vela. (vysvetlenie fungovania dating apps a celych Miladinych peripetii s randenim, vobec to tam netrebalo)
Napadlo mi, ze si sa naucil poslat dve poviedky za kolo a teraz je to ako ked 200m bezca pustia na 100m? :) Skus to zhustit a som spokojny citatel.
27.07.2022
Veles
Žiadna anomália, ani zvyk dvoch poviedok, iba čistý tréning je za tým xius :) Priznávam že niektoré veci sú tam až moc vysvetlené, ale v zápale písania mi to nevadilo :D Ku koncu som už nemal príliš veľa času, tak aj ten koniec som zjednodušil, aby som to vôbec stihol.
28.07.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.