Diskusia 1/1: Akt pozorovania

Podporte scifi.sk

Diskusia

Martin Chabada
Začiatok je trošku rozťahaný, poviedka sa zameriava skôr na pocity ako na dej (ja to mám rád presne naopak). Ale inak je to vynikajúce. Aj myšlienka aj spracovanie.
20.09.2022
Veles
Už dva krát som to prečítal, no stále som si nie celkom istý, či som to pochopil. Oni sú cestovatelia v čase, ktorý sa prišli pozrieť na nejaký zásadný moment z druhej svetovej vojny, chápem to správne? Napísané je to dobre, jediné čo mi tam vadí je doprdele, dal by som tam skôr doriti. Je to trochu nejasne napísané, ale nápad zaujímavý, ak ho teda správne chápem. Trochu mi to pripomína jednu z poviedok čo bola minulý rok v MaCeFa, Hitlerova cena mieru sa mi zdá že sa to volalo.
20.09.2022
Martin Chabada
@Veles
Ja to chápem tak, že svet zničila jadrová vojna. Obyvatelia "postapo" sveta išli ("vtelením sa" do ľudí daného času ) "pozorovať" moment, keď to vypuklo. V reálnom svete sa už totiž cestovať veľmi nedá.
21.09.2022
Veles
To som tam ani nezachytil, že by tam malo byť niečo s jadrovou vojnou. Ja som to skôr pochopil ako dovolenkárov, či idú na zaujímavé miesta v čase (za Kleopatrou, Hitler, Hastings...)
21.09.2022
Martin Chabada
@Veles
Explicitne to tam napísané nie je ale táto pasáž mi taký zmysel dáva:
Zvolal: „Za vlasť, za rodinu!“
Položil ruku na tlačidlo.
A bolo.
Okienka sa rozblikali, z bodiek sa stali čiaročky, z nich jemné poloblúky, ktoré z ničoho nič mizli, aby ich nahradili niekde inde ďalšie.
...sledovania počiarkanej a pomaly tmavnúcej mapy sveta...
Áno, sú to dovolenkári. Svet je ale zničený, a preto v ňom nemôžu dovolenkovať normálne, musia cestovať do minulosti.
21.09.2022
Veles
Vidíš, to som si nevšimol napríklad, ale stále sa mi páči viacej môj nápad, že len cestujú do minulosti, teda do alternatívnych minulostí, čomu by nasvedčoval aj ten rozhovor o Hitlerovej vnučke, že ho takmer otrávila. Tam debatujú o nových realitách podľa mňa. Ale bol by som rád keby sa aj autorka vyjadrila :D
23.09.2022
Ray Janonoff
Pocitmi si nie som celkom istý, rezonuje mi tá nuda, že sa vlastne nič nestalo, môžeme si to odškrtnúť.
@Veles: ako si došiel k tomu, že ide o Hitlera? Za vlasť, za rodinu a trojité bozky by som povedal skôr na Rusko (a potom to vyzerá ako pohľad na súčasnú situáciu?).
05.10.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.