Diskusia 1/1: Božia láska

Podporte scifi.sk

Diskusia

Alexander Schneider
Prvých pár viet bolo zaujímavých, štýl krátkych oznámení mal šmrnc. Keď sa ale v prvej polovici "poviedky" (skôr skica / koncept niečoho dlhšieho) nič nemenilo a následne len viac a viac skratkovito popisovalo, žiaľ nedostavil sa požadovaný efekt. Je nutné si uvedomiť, že poviedka za hodinu ešte stále musí byť poviedka - musí mať nejakú zápletku alebo niečo, čo je jej hlavným momentom. A vzhľadom na čas jej písania ani fyzicky nie je možné z nej urobiť 10-stranový počin, na ten dej jednoducho nie je miesta. Nabudúce teda by som si prial skôr menej, ale o to hutnejšie. Aj dialógy (ak sa dá) a nejakú pointu na konci. ;)
30.04.2022

Veles
Mne to príde, ako by si si otvoril nový dokument vo Worde, a zhruba načrtol príbeh, ktorý sa chystáš písať. Mohol/mohla by si sa pokúsiť rozpracovať to do plnohodnotnej poviedky a zaslať ju do FP :)
30.04.2022

Gullath
toto sa dost tazko citalo, naozaj to vyzera viac ako nejaky koncept nez poviedka. Skus to prerobit, nekopit tam dookola Leli, mozno to presunut z tretej osoby do prvej a dat tomu dej, nie len osnovu.
30.04.2022

xius
Zdielam Sanov postreh, ze start bol dobry. Ta skratkovitost posobila ako zaznam v kronike, nevadilo to. Len sa ti postupne prilis skomplikoval dej a to uz neslo uhrat ani stihnut.
Zmensit scenu, ubrat na velkoleposti a voila! :) Napriklad zapletka by bola ta uvodna havaria a bozske vnuknutie pre zachranu zranenej zeny?
01.05.2022

xius
Premyslam vlastne, kde bola zachytena tema. Ten oblak pod lietajucim vorvanom? Ci tam niekde nenapadne padlo slovo batozina? To je tiez cesta, ale stoji za to sa temy drzat viac. Mantinely pomahaju.
01.05.2022

Martin Hlavňa
Ja sa chytím viac tých krátkych oznámení - mohlo by byť veľmi zaujímavé urobiť to vyslovene takým kronikárskym/denníkovým spôsobom. Ako keby v tvare krátkych zápisov do denníka a následne to aspoň vo finále (ak to bude mikropoviedka) stočiť to do viac akčnejšieho deja, ktorý by predchádzal poslednému zápisu.
01.05.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.