Diskusia 1/1: Zelená skrinka

Filmová história scifi

Diskusia

YaYa
Poviedku som tu aj v súťaži hodnotila ako priemernú. Nečítala sa pritom zle. Prišla mi ale nevhodná ako súťažná poviedka, hlavne preto, že kopíruje Lovecraftov svet namiesto toho, aby si vytvorila vlastný. Inšpiráciu inými autormi pritom neberiem automaticky ako negatívum. Ak si niečo požičiaš, hodíš občas do textu odkaz, v poriadku. Ale hlavne treba na požičanom vybudovať niečo vlastné. Skĺbiť známe s novým, pridať vlastný twist. Proste mi v poviedke chýba osobný vklad, autorova vlastná skúsenosť. Ako štylistické cvičenie v pohode, do súťaže, kde máš predviesť to najlepšie, za mňa určite nie.
Okrem toho celkom nechápem, prečo sa tu poviedka objavila v nezmenenej podobe, keď si už dostal celkom obsažný feedback od porotcu. Po súťaži, ktoré sú ako čierne skrinky, to pochopím. Tu by mi skôr dávalo zmysel trochu ju prerobiť a skúsiť, ako zafunguje so zapracovanými pripomienkami ;) Zvlášť keď vieš, že sme zo scifi.sk porotcovali štyria.
26.05.2022

Veles
Rozmýšľal som YaYa, že či mám tú poviedku opraviť alebo nie, ale nakoniec som si povedal, že ju pošlem nezmenenú. Nechcelo sa mi ju prerábať, a viem, že keby som ju už začal prerábať, tak skoro by som s ňou nebol hotový :D
26.05.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami