Diskusia 1/1: Druhý vek cisárstiev

Filmová história scifi

Diskusia

Ray Janonoff
Z nostalgie asi hodnotím lepšie, než by som chcel, ale čo už.
Chápem zmysel všeobecných pomenovaní, viem, že bez toho by to nebolo ono, ale v inak celkom dobre opisovanom prostredí mi to vadí, možno nezmyselne.
Oceňujem snahu o archaický jazyk, hoci som sa občas pozastavil nad voľbou slov (divokosť pospolitých krajov, kraje za tatrou?, špica kopije). Rozdelenie sedliak - želiar sa mi páčilo, kým nebolo jasné, o čo ide - podľa mňa by bolo lepšie ostať pri hernom pomenovaní - dedinčan.
22.05.2022

Veles
Takto má podľa mňa vyzerať poviedka založená na hre!😀 Páčilo sa mi to. Rozmýšľal som najprv, prečo sú tie opisy tak neskutočne strohé (červení a modrí, prieskumník a rytier...), uvažoval som, ako by som to ja osobne prešpikoval rozhovormi, no ten finálny zvrat bol dobrý, nečakal som ho😀 Nejaké chybičky tam boli čo sa týka čiarok, a "zrovna" mi tam trošku nepasovalo, inak môžem len chváliť.
22.05.2022

YaYa
Herné veci nie sú práve moja šálka kávy. Na jednej strane sa mi páčilo, že sa tie obrovské medzery (kto je pán, prečo čas funguje takým divným spôsobom, samotná funkcia prieskumníka atď.) v budovaní sveta vysvetlili tým, že ide o hru. Na druhej strane ma nebaví čítať príbehy zo zle vybudovaného sveta len preto, aby dláždili cestu k pointe ako pridlhá anekdota. Príde mi to rovnaké ako príbehy, ktoré sa končia záverom typu "bol to len sen". A myslím, že časom sa to stane rovnakým klišé. Výbornou pridanou hodnotou by mohlo byť postupné sebauvedomovanie postavy, ktoré tu bolo naznačené ku koncu jej života, vziať to z psychologického hľadiska a bola by to poviedka aj pre mňa. To ale závisí od vkusu čitateľa.
Čo sa archaického jazyka týka, opäť raz by som ubrala na prechodníkoch. V scéne zo súčasného sveta by som vynechala telefonát, neprezrádza nám novú informáciu, to, že sme teda boli v hre, sme zistili už o niekoľko viet skôr.
23.05.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami