Diskusia 1/1: Vôňa betónu po daždi

Podporte scifi.sk

Diskusia

Aleš Horváth
Toto malo šmrnc. Témou i spracovanim. A trafil si sa so všetkým i do mojich pocitov, veľakrát sa tak cítim i ja v dnešnom svete, hoci do dôchodku ďaleko, no mladosť je už ta tam.
Super
20.02.2022

WriterInTheDark
Páčilo sa mi to, bolo to minimalistické, čo je v PNP výhodou. Osbne by som zmenila jednu vec a to vetu opisujícu byt, ktorá sa mi zdá pridlhá. Pekné.
20.02.2022

YaYa
Pekné. Taký nostalgicko-melancholický nádych. Ty máš vždy také živé postavy.
20.02.2022

nenasytnik
Citalo sa to velmi dobre. Trochu som nerozumel tym narazkam na virtuozitu a divadlo. Mozno to malo byt natiahnutie sa po teme "klavir", ale mozno aj nie. Feel-good poviedka. I feel good :)
20.02.2022

Veronika Valent
Wow, nádherná sonda do duše starca. Dvakrát som to musela čítať a prišlo mi ho hrozne ľúto, ako každého človeka, keď sa mu jeho univers nenávratne stráca. Zbožňujem, keď science fiction nie je iba fiction ale phylosophy, a táto tvoja poviedka takou bola. Milujem literatúru, ktorá pôsobí na viaceré zmysly. Ty si ich zapojil viacero. Od zraku, cez hmat (zakryl tvár vráskavými rukami, dokelu, to musí byť drsné, doteraz som si neuvedomila, krásny postreh), až po čuch (donútil si ma spomenúť si na betón v lete :-) ). Áno, viem si predstaviť, že aj vôňa (pre niekoho pieskový smrad) horúceho betónu pri letnom daždi môže niekomu chýbať. Hoci v našom svete sa až tak veľa nezmenilo, no vône s pribúdajúcim vekom sa strácajú a veľmi chýbajú. Krásna poviedka, ešte by som chcela vyzdvihnúť skratkovitosť, kde bolo treba, aby si čitateľ urobil základnú predstavu o prostredí. Dala som 10.
21.02.2022

Veronika Valent
Jaj a zabudla som na sluch, potlesk dažďa, krásna bodka na záver.
21.02.2022

Monika Kandriková
Fakt má Tvoje komenty niekedy fest štvú (lebo mi občas prídu krátkozraké a zaujaté :D :D ), ale, musí sa nechať, že táto Tvoja poviedka si zaslúži desinečku právom. Tak si ju teda maj! Bóooože, asi už aj ja starnem. :D :D :D
22.02.2022

xius
Dakujem za paradne komentare! Pisalo sa mi dobre, ale trapila ma ta mala scena, ktoru som vyrobil. Pridlha veta bola pokus o vyjadrenie unavy starca voci tej vizualizacii, ale toto malokedy konci dobre, hej. :) Na kvalite komentarov este popracujem. :)
22.02.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami