Diskusia 1/1: Úzka špecializácia

Podporte scifi.sk

Diskusia

Aleš Horváth
Teším sa vždy na tvoju poviedku, ale tentoraz .... po štylistickej stránke v pohode, aj je to tvoj relaxačný štýl.... ale... úvod ma chytil, no akonáhle kúzelník vykročil do mesta tak ma to prestalo baviť. ale ber to v zmysle "nie je to moja šálka kávy ", napísané je to v pohode.
22.01.2022

Goran
Napísané to bolo perfektne, profesionálne. To, ako vyskladávaš vety, s akou ľahkosťou ich k sebe radíš a celkovo s akým milým nadhľadom to je písané - pritom to ale dokáže čitateľa vtiahnuť - je veľmi šikovné. Šikovné je i to, ako si do príbehu dokázal zapracovať tú tému plynúcu z obrázka, ale mám z toho rozpačitý pocit. Čosi a nie iba tak "čosi" mi tam chýbalo k väčšimu čitateľskému zážitku a pôžitku, to, že prídeme na to prečo je kúzelník nešťastný, pije a že človek dokáže dosiahnuť majstrovstvo v nepraktickej volovine, ktorá je na prd, to mi nestačí.
Trošku si si sám strelil gól, možno sa niektorý čitateľ po prečítaní poviedky nevdojak spýta: To bolo dobré! Ale... ančo to vlastne bolo dobré?
22.01.2022

ama_rilla
Škoda, že poviedka skončila pred tým, než sa niečo udialo :)) Ale asi sa na ňu podpísal nedostatok času.
23.01.2022

B.T. Niromwell
Táto poviedka mi veľmi sadla, stále ma nanovo prekvapí, ako veľmi mi sedí tvoj štýl, s akou ľahkosťou to všetko ide a plynie, ako sú dialógy prirodzené, ako tam vždy dáš nejakú skrytú perličku pre toho, kto si všimne, druhú rovinu. Mňa nejaké veľké patetické emócie v literatúre v momentálnom životnom štádiu skôr odrádzajú a táto poviedka je o priemernosti, o tom, že ľudia si stále myslia, že budú strašne výnimoční, a zrazu sú úplne normálni a aj tie úžasné veci, čo vedia, ako ked sa vieš rafiť do basketbalového koša cze celé ihrisko, sú v skutočnosti také akože na nič. Aspoň ja to tak vidím. Tak mne sa to páčilo, ak to doteraz nebolo dosť jasné :D
23.01.2022

xius
@B.T.Niromwell: Ty vies nebezpecne zlepsit den! :) Dakujem!
@Ales, @Goran, @ama_rilla: Dakujem a mate pravdu, ze som tu rovinu "nic sa vlastne nestalo" nedotiahol. Chce to viac praxe s tymito malymi temami, aby nevysumeli akosi do prazdna pre vacsinu citatelov. Nabuduce mozno. :)
27.01.2022

8HitBoy
Krásne!!! Úvod mi prišiel na tvoje pomery zvláštne napísaný po formálnej stránke, dalo by sa s tým hrať a nejaké veci poupravovať, ale postupom času to chytalo vyššie a vyššie otáčky (pun intended) a vyvrcholilo to v krásne finále (tie opisy boli super, doslova som mal scénu pred očami). Záverečný humorný zvrat ma zachytil nepripraveného a prišiel mi skutočne nenútene vtipný, aj keď veľa napovedal vlastne už názov. Veľmi pekné, nebyť trošinku kostrbatého úvodu, asi by som sa nebál siahnuť aj po desiatke, lebo tento text pre v mojom ponímaní presne prototyp dobrej PnP.
27.01.2022

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami