Diskusia 1/1: Keď nemáte ústa, a musíte kričať (Poviedka vs. Adventúra)

Filmová história scifi

Diskusia

8HitBoy
Wow, krásny a podrobný rozbor, dík zaň!
04.05.2021
Alexander Schneider
Vďaka, HB. Čo by som možno ešte doplnil, je že niekto by mohol namietať, že to veľmi ani sci-fi poviedka nie je. Myslím, že vzhľadom na svet, v ktorom sa dané postavy nachádzajú, je medzi riadkami poviedky zrejmé, že sa všetko generuje a odohráva v cyberpriestore, ktorý AM ovláda. A to nie je explicitne nikde uvedené, ale inak by asi neboli možné niektoré tie božské zásahy. Či sú tieto postavy naozaj ešte existujúce a napojené na nejaké zabezpečenie ich biologickej existencie - to vzhľadom na ich vek asi nie je veľmi možné (hoci, 109 rokov by sa človek eventuálne pri opatere mohol dožiť), ale pravdepodobne je to len prepis ich "vedomí" do programových matríc. Ale to už kecám o veciach mimo poviedku / adventúru a snažím sa zaplátať diery nejakými ospravedlneniami, aby to fungovalo... lebo chcem, aby to fungovalo... lebo sa mi oboje páčilo. :P
04.05.2021
BocianSara
Veľmi trefné zhrnutie poviedky aj hry :)
04.05.2021
Roland Axenberg
Sano, ty si riadny masochista ked si sa odhodlal na tuto adventuru :) Poviedka super, jedna z najlepsich a najoriginalnejsich, ktore som kedy cital, Ellisonov majsterstyk. Inak aj ja som rozmyslal ci je to cyberpriestor alebo realny svet a ony su nejako modifikovani, aby to vsetko vedeli prezit, tazko povedat ako to Ellison vlastne myslel, ale myslim, ze je dobre, ze to explicitne nepovedal a dal priestor citatelovej imaginacii.
04.05.2021
Alexander Schneider
Suhlasim, ze to nechava dostatocny priestor pre citatela, co je zaroven chvalitebne od autora. (To sa musim naucit, ako to robit.) Adventura - postupne sa clovek nauci, ako ju hrat, musi prist na to, ako tvorcovia rozmyslali. Tie posledne dve postavy a koncovka nam uz ozaj sli od ruky. ;)
05.05.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.