Diskusia 1/1: Ebenové zlato

2% 2021

Diskusia

Amaterius
Podarilo sa ti napísať veľmi pútavý príbeh. Napriek tomu, že ma upútavka nezaujala, som hltal každé slovo príbehu a čím ďalej bol viac a viac zaujímavejší. Vytknem akurát používanie niektorých slov, ktoré sa hodia do dialógov, ale nehodia sa mi do textu rozprávača, napr. slovo chľast v "Objednal obom ďalší chľast". Potom už iba jediná vec, ktorá mi príde čudná a to, že zarobil 4 milióny a napriek tomu nechce ísť na dôchodok, ale pokračovať a riskovať ďalej? Celkovo mi to nesedí s tou Gregorovou predchádzajúcou motiváciou a cieľmi, ale okej napísal si to takto, postava sa tak mohla zachovať, len mi to prišlo čudné.
06.05.2021

Smrtislav Pierko
Rozhodne by som to zaradil do kategórie sci-fi. Pokiaľ teda ten vírus neprivolal nejaký indiánsky šaman, ktorému zatvorili kasíno :D
Osobne zombíkoviny vôbec nemusím, ale malo to celkom slušný nápad. Záver to síce vysvetlil, ale celú dobu mi vŕtalo hlavou, že pokiaľ postavili oplotenie proti dobrodruhom, prečo ich tam potom púšťali ako návštevníkov safari? Celkovo mi prišlo, že je tam viac takejto myšlienkovej gymnastiky ale pointa dostála svojmu účelu. Dosť dobré. Ešte ma napadlo, že by to bol slušný námet na videohru.
07.05.2021

Goran
Ešte predtým než Ti vytknem niektoré veci, chcem povedať, že ma to doslova pohltilo! Výborne som sa zabavil - ale zábavné to vôbec nebolo, naopak, pekne drsné a ten cynický koniec - no skvelé!
Nerozumiem ale názvu - prečo ebenové? Inak je to dobré akčné sci-fi, ale akcia mohla byť trošku lepšie podaná, dal sa ten záverečný boj napísať aj napínavejšie, to by bolo už potom vyložene strhujúce! A vôbec by nezaškodilo príbehu aj trošku hororovej atmosféry, no len si to predstav, ako nádherne by to okorenilo celý dej. Musím ale podotknúť, že slovosled, štylistika a miestami zbytočné chyby spravené v nepozornosti zrážali celkový dojem z čítania. Nič hrozné to nebolo, ale dalo sa aj bez toho a to by bolo potom ešte len mňamózne počteníčko!
Zo začiatku som bol trochu roztrpčený brakovým nápadom, ale spracovanie bolo solídne a bavilo ma čítať to, a nakoniec som zistil, že si to mal v skutočnosti dobre premyslené, že všetko bolo na svojom mieste, presne tak ako má byť, nebolo to samoúčelné a čitateľa čakalo hneď niekoľko dychberúcich a nepríjemných zvratov. To, čo sa javilo ako zombie b-éčko, sa napokon ukázalo ako veľmi dobre premyslený sled nápadov, ktorý ma naozaj zaskočil a veľmi sa mi páčil. Keby boli niektoré pasáže lepšie zvládnuté... oj, to mohlo byť potom čosi. Ale aj teraz to stojí za to :)
10.05.2021

Zlodejisnov
Ďakujem za všetky komentáre. Ebenové zlato, ako názov, vznikol zo zlata, ktoré vytvárajú tie tvory. Bolo tam spomenuté, že malo tmavé pásiky ebenovej farby. Beriem, že by to vyznelo lepšie ako horor, no horory nie sú to, čo mám rád. Ak to vezmem všeobecne, horory, hlavne filmové, sú pre mňa skôr komické ako strašidelné. Neviem sa do nich vžiť. V knižnej forme mám zas dojem, že sú zamerané na dramatické opisy, čo veľmi nemusím. Keď vidím nejaký opis, už po pár riadkoch mám nutkanie preskočiť ho. Čiže aj keby som chcel spraviť z tohto niečo viac hororové, nie som si istý, či by som to vedel. PS: táto poviedka patrí do kategórie "snívalo sa mi" a ani tam ma to nedesilo :D
11.05.2021

Goran
Díkes za odpoveď. Ja mám zas na horory slabosť, takže to vnímam zo svojho pohľadu (stotožňujem sa ale s tým, že veľa filmových je nechcene smiešnych). Príbehy, čo sa prisnijú milujem, ale ja by som sa asi posr..., keby sa mi dačo takéto snívalo :D Tak či onak, je to dobrá poviedka!
11.05.2021

HB
Pekné! Dobrý nápad, ktorý sa chvíľu tvári ako zombie béčkový horor, ale potom vyloží na stôl všetky karty. Ku koncu som si povedal, že táto poviedka by skvele fungovala aj keby sa nebrala vážne, čo by mi k tomu nápadu parádne pasovalo.
Text by potreboval ešte trošku počistiť, 1-2 betaready. Autorská slepota je hnusná mrcha.
Každopádne píšeš naozaj dosť zaujímavo a táto poviedka je dosť podarený kúsok! :)
14.05.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami