Diskusia 1/1: Vianočná mega súťaž so scifi.sk: Stephen Graham Jones – The Only Good Indians

Podporte scifi.sk

Diskusia

Goran
Výborne napísaná recenzia. Zatiaľ asi najlepšia, až po mojej, samozrejme :D - ale moja sa preklápa do eseje, zatiaľ čo tvoja je čistá recenzia, lepšie spĺňa kritériá, je presne ako má byť. Skvelo zvládnutá, obsahuje všetko a v správnom pomere a v správnom poradí. Áno, takto treba písať tento literárny útvar, aby sa čitateľ niečo o diele dozvedel, vedel si spraviť názor, a vôbec, aby samotnú recenziu prečítal so záujmom. Na knihu si ma "namotala", nečítam však beletriu v cudzích jazykoch (okrem češtiny), aby som si vychutnal všetky jemné nuansy krásnej literatúry, musel by som jazyk ovládať viac ako dokonale, nechce sa mi tápať a vnímať beletriu ako výuku angličtiny (hoci to je i dobrý spôsob výuky). Každopádne ďakujem za tip, budem čakať či sa objaví niekedy nejaký preklad...
06.01.2021

BocianSara
Ďakujem! Trochu som sa toho bála, lebo recenzie nepíšem a krátke popisy na insta sú úplne o niečom inom :D Veľmi ma teší, že som dokázala namotať :) Už menej to, že kniha nie je v preklade. Keď som si ale prechádzala knihy prečítané minulý rok, nevedela som si predstaviť písať o inej knihe :)
06.01.2021

cyberstorm
Pekne napísaná recenzia zaujímavej knihy, ktorú si ale asi žiaľ v slovenskom či českom preklade tak ľahko neprečítame. Páčilo sa mi, že nejdeš úpln do hĺbky deja a veľmi nespoileruješ a skôr využívaš popisy pocitov, ktoré pri čítaní človek zaživa.
Pri recke by som možno trosku ocenil predstavenie neznámeho autora a možno základne bibliografické údaje ako rok vydania atd. Ich absencia však neznižuje latku tohto článku...a áno, aj mňa si namotala. Celkovo z toho čo píšeš mi to príde trocha také kingovské - kamaráti po rokoch musia znovu spojiť sily aby zvládli bojovať s príšerou, ktorá sa vracia z ich detstva. I keď verím, že tam pôjde skôr o to kto z koho než „poďme spolu na neho“. Predpokladám že veľkým plusom knihy je indiánske prostredie, určíte poprepletane domorodou mytológiou, čo robí príbeh pre našinca ešte viac zaujímavý a záhadný.
06.01.2021

BocianSara
Ďakujem :) Popisu deja som sa vyhýbala hlavne preto, že som si sama užívala, že som o tej knihe veľa nevedela a aj po mesiacoch od prečítania so mnou zostali viac pocity ako ten dej. O autorovi som sa dozvedela až prostredníctvom tejto knihy a nechcela som len prepisovať informácie z iných zdrojov ale beriem. Je to škoda, že sa o ňom viac nehovorí a ja som to mohla napraviť. Indiánske prostredie je najmä súčasné, ale ten kontrast s ich mytológiou je potom ešte jasnejší ale zároveň je to podané cez toľko rôznych detailov, že mi určite ešte veľa aspektov ich života ušlo, hoci som pozerala potom aj diskusie s autorom, ktorý vyrastal v takej komunite :)
06.01.2021

YaYa
Dobre, akurát niektoré vety sú dosť zamotané. Napríklad netuším, aký je cieľ tejto: "Jonesov štýl pomáha čitateľovi vžiť sa do postáv cez rozvoj ich charakteru v kľúčových chvíľach, ale aj každodenných situáciách a následne aj mnoho z nich zabije."
08.01.2021

BocianSara
Priznávam, že som to mohla napísať jednoduchšie :D Nenútene postavy spoznávaš cez rôzne hraničné situácie, vytvoríš si k nim vzťah, začne ti na nich záležať ale je veľká pravdepodobnosť, že zomrú a je ti to potom ešte viac ľúto :D
08.01.2021

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.