Diskusia 1/1: Recenzia: H. P. Lovecraft - Farba z kozmu

Podporte scifi.sk

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Celkom sľubná práca :-) Na vavríny to ešte nebude, ale máš potenciál. Možno by sa hodilo trošku viac štruktúrovať recenziu, aby bola o niečo prehľadnejšia. Ale rozhodne pokračuj, dúfam, že budeš písať pre nás aj ďalej.
14.11.2020

Goran
Máme podobný vkus a sme rovnakí milovníci Lovecrafta. Aj na mňa nesmierne zapôsobil a jeho príbehy ma dodnes mátajú. Poriadne pošramotili moju psychiku, keď som ich ako pubertiak prvý raz čítal. Bolo to až šokujúce stretnutie, z ktorého som sa dosiaľ nespamätal. A som za to, paradoxne, veľmi rád! Takýmto spôsobom mi autor otvoril bránu do kozmu, čo na tom, že z nich neprichádzajú dobrí mimozemšťania, ale hrozivé entity mimo priestor a čas? Farba z kozmu je výborná poviedka, a reprezentatívna, čo sa týka Lovecraftovej tvorby, akurát si ťa dovolím opraviť - 30 strán, to ju nerobí krátkou zástupkyňou prózy, to je na poviedku celkom dosť.
K samotnej recenzii: máš pekný, taký knižný štýl, ale ty sám nepíšeš teraz poviedku, ale recenziu. A tá by nemala vyzradiť toľko z deja - teda žiadny spoiler, alebo len minimálny, lebo nie vždy sa to dá dodržať. A ako už poznamenal Marek, skús ju viac "rozvrstviť". Nevybaľ na čitateľa hneď všetko naraz a jedným dychom. Neber to odo mňa ako kritiku, skôr ako dobre mienené rady na zlepšenie, rozhodne to nie je zle napísané, a keby som Lovecrafta nepoznal, jednoznačne ma týmto nalákaš (a aj naľakáš :D). Keď vychytáš všetky muchy, budeš písať parádne recenzie.
14.11.2020

HB
Ahoj, aj tebe chcem poďakovať za účasť v našej súťaži. Absolútne chápem prečo a ako ti Lovecraft učaroval, nie tak dávno som hltal od neho jeden príbeh za druhým. Ako sa ti pozdávalo to filmové spracovanie s Nickom Cageom? Podľa mňa to bol super úlet! :)
14.11.2020

Tomáš
@Marek, ďakujem krásne, priznám sa, že je to moja prvotina. A rád, stále je co cibriť!
@Goran, keď si to tak teraz po sebe čítam, máš pravdu, veruže. Aj ten spoiler alert mohol byť :D a vďaka za podnetnú kritiku (hoci píšeš, aby som ju od teba nebral :D), posnažím sa :)
@HB ja ďakujem! Keďže som nemal veľké očakávania od toho, milo prekvapilo. Hlavne tá psychedélia :)
19.11.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami