Diskusia 1/1: Vesmírny Kapitán Nemo

Podporte scifi.sk

Diskusia

B.T. Niromwell
Páči sa mi analógia s Moby Dickom, len sa mi akosi nezdá, že ak celý svet ohrozuje tvor, ktorého je možné zabiť a aj sa k nemu so správnou loďou zjavne nie je problém dostať, musí prísť akýsi náhodný občan, aby to spravil. Ak sa to odohráva v neďalekej budúcnosti nášho sveta, človek by už tipoval aspoň NASA, aby sa tým zapodievali, obzvlášť, ak je to úloha, s ktorou sa dokáže vyrovnať jeden chlap. Bol tam síce aj rozprávať, ale ten vlastne nič nerobil. Čítanie sťažovali obrovské bloky textu v kombinácii s chýbajúcimi čiarkami, pozor na to. Celkovo atmosféra naháňanie obrovského tvora, obzvlášť Požierača svetov, čo znie úplne mega, je pútavá, len by ju bolo treba zasadiť mimo náš svet, aby bola uveriteľnejšia.
24.10.2020

8HitBoy
Ahoj! Vytknem zopár vecí. Nezdá sa mi, že Kapitán Nemo bol hrdinom Bielej veľryby od Melvilla, ale možno to bol zámer, teraz si nie som istý.
Členenie textu. Takýto blok textu čitateľa len odradí, mysli na to, prosím.
Celkovo formálna stránka zráža inak zaujímavý nápad, ale aj napriek tomu fajn robota :)
24.10.2020

10Geek
Páči sa mi myšlienka Požierača Svetov. Mojim obľúbeným zloduchom je práve Galactus z Fantastickej Štvorky, takze toto mi zahralo do noty. Ale musím vytknúť členenie textu, veľmi ťažko sa to čítalo a ako pisala B, tiež mi nesedí že takto silného protivníka dá dole nejaký bežný človek s raketou na splatky. A mimochodom v Moby Dickovi je kapitán Ahab, Nemo je postava, ktorú stvoril Jules Verne
24.10.2020

Monika Kandriková
Toto je veľmi dobrý začiatok, ktorý môže viesť k veľkému písaniu. Fantázia autora je perfektná, príbeh je uzavretý, vety sú pekné, akurát tie odstavce si ešte treba dopracovať. Ale určite píš ďalej. A ak nepoznáš Galaktusa, ktorý tu už spomínaný bol, tak šup za ním, do komiksov. :D :D Veľa šťastia.
25.10.2020

xius
Suhlas s ostatnymi, potencial v pisani tu je, hodina je narocny limit a podal si dobry vykon! Clenenie textu, gramatika a vacsie vyhranie sa s textom prichadza s praxou.
26.10.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami