Diskusia 1/1: O kŕmení zvierat v ZOO

Filmová história sci-fi časť 9. (2010-2020)

Diskusia

YaYa
Veľmi príjemná a nápaditá poviedka. Neodvialo mi z nej klobúk, ale čítala sa dobre. Len by potrebovala trochu doladiť na detailoch (napr. ak napíšeš vyvrátiť von, tak to von je nadbytočné, pripraviť sa na boj, nie k boji, a kopa ďalších podobných drobností). Pointa poteší všetkých mäsožravcov. Spomenula som si pri nej na postapku Deň trifidov. Plusové body za fungujúci humor.
02.09.2020

10Geek
Celkovo sa mi poviedka páčila, škoda drobných chýb a preklepov ako bolo spomenuté vyššie. Vytkol by som akurát “homovtip”, nie kvôli tomu, že by som bol nejaký pohoršený SJW, len mi vtip prišiel lacný a zbytočný. Hlavne keď celkovo v poviedke humor funguje výborne. A ešte by som možno by bolo fajn keby Nelis rozpráva trochu hovorovejšie. Myslím, že školáci slovo “rozosmútiť” bežne nepoužívajú. Na druhú stranu, nie som mimozemšťan, takže sa môžem mýliť. :) Ale ako som povedal, poviedka sa mi páčila a určite z nej mám pozitívny pocit.
02.09.2020

Stano Lacko
Nice, pacilo sa mi to. Trocha to bolo prediktivne, ale pointu som teda necakal. To uz aby sa nevzburil aj vzduch a sme v keli ;-)
02.09.2020

cyberstorm
Vtipne, pekne, humorne. Uprimne, ked ucitelka povedala vypluj Slurma, nenapadlo ma ze vypluje spoluziaka. Chcelo by to ale nejako dotiahnut do konca. Mam z toho taky pocit dielka useknuteho uprostred. Nieco mi tam na zaver chyba...
04.09.2020

Jan Ťuhýček
Myslím, že autor z toho ne úplně nosného námětu vydojil maximum, a patří mu za to uznání. Nezasmál jsem se při čtení, ale často jsem se usmíval. Těším se na další texty Mateje Klaga.
06.09.2020

B.T. Niromwell
Toto je dosť fajn. Trochu veľa postáv na začiatok, trochu snaha o vizuálny humor, čo v textoch veľmi nefunguje, keď opisuješ, aké boli deti oslizené, ale potom sa to napravilo. Dialógy sú umné, obzvlášť super je, že Adam má vlastný spôsob reči a jasne odlíšiteľný charakter od ostatných postáv, čím sa zdôrazňuje jeho inakosť. Čítalo sa to veľmi dobre. Bez tých pár vtípkov by to fungovalo ako čítanie pre deti, takto je to dobrá anekdota. Keby sme sa v tom chceli trochu vŕtať, tak obzvlášť pri tom, ako sa Nelis pozastavuje nad nelogickosťou ľudského správania v kontraste vystupuje určité nelogickosti príbehu. Napríklad, je smiešne myslieť si, že by mimozemšťania boli nepriateľskí alebo agresívni, ale strčia človeka do zoo. Prečo to urobia živočíšnemu druhu, s ktorým je možné komunikovať? Veď ak existuje prekladač na ľudskú reč, potom musí existovať lingvista, ktorý prekladač vytvoril a ľudskou rečou hovorí, tak vedia, že človek je rozumný tvor. Prečo ľudí nezaradia k ostatným civilizáciám, lebo veď zo začiatku je jasné, že trieda sa skladá z nesúrodých mimozemšťanov, prečo sú teda tieto mimozemské deti v škola, kým človek je v zavretý v zoo? Alebo hoci je dialóg človek VS Adam dosť dobrý vtip, prečo Nelis nie je zmätená, keď Adam použije slovo ľudia, čiže zase nové pomenovanie? Ale ako som povedala, beriem to ako anekdotu, a tie používajú nadsázky, takže to beriem.
16.09.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami