Diskusia 1/1: Biela lebka

Filmová história scifi

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Keby sa dalo dať menej, dal by som. Urobil si jednu z prvých chýb písania poviedky - pomenujte svoju postavu nejako ľahko zapamätateľne, napr. Hui-cha'' ladga-anw''ru. Zo všetkých tých Onukarakamanatatoto vznikal akurát chaos, nepomohli tomu ani dva obrovské bloky textu - jeden pre istotu hneď na úvod, ani vyslovene úsmevné vety "na nohe mala kusanec" alebo skloňovanie "donieslu ju k... starom šamanovi". Čo je škoda, lebo konflikt mi pripomínal aztécku resp. mayskú mytológiu. Lenže na konci som si už absolútne nepamätal, čo sa dialo na začiatku. Za 1 bod.
25.07.2020
xius
Mena mi nevadili. Nesnazim sa ich vyslovit, a ich unikatny zvuk beriem ako plus, hoc ta kritika ich krkolomnosti je na mieste. :) Slusne zvladnuty boj! A neklasicka mytologia tesila.
25.07.2020
Myrmarach
Táto cesta bola dlhá a žiaľ vôbec neubehla rýchlo. Ešte šťastie, že z môjho lona nemôže vzísť žiadny krik, inak by ma susedia už žalovali za rušenie nočného kľudu :D obrovské bloky textu, dlhé vety, nezrozumiteľné mená. Jediné plus tejto poviedky je celkom dobrá úroveň gramatiky. Za mňa 2 body.
25.07.2020
B.T. Niromwell
Ja som vysadená na mytologiu, takže som sa potešila. Dekotdonukov Malý brat- posol blížiacej sa smrti- nepriateľ všetkého živého - krásna postava. Chcelo by to ale prekopať po štylistickej stránke, napr vety typu "ktorá by priviedla slabšieho jedinca do špirál šialenstva". Slabší jedinec asi nie je slovné spojenie, čo by malo byt v high fantasy štýle. Alebo aké je to tupé oko? Tiež dej je dosť priamočiary bez väčších prekvapení, čo je pre mýty síce klasika, ale kedže my nemáme background k postavám, bolo by fajn zabaviť čitateľa nejakým väším prekvapením.
26.07.2020
Aleš Horváth
Aspoň tie mená mohli byť iné. jedno-dvoj slabicne.
Na rozdiel od Niromwell som sa nevedel zorientovať, mená ako z japonského anime či Hawaiských ostrovov, dej z praveku, ... či a la 10000BC... proste chcelo by si to ujasniť kam to zaradiť.
na malom kúsku je tu až príliš veľa informácií.
27.07.2020
Milan "Miňo" Tichý
No asi sa zhodneme, že tie mená sú ozaj problém. Veľmi to spomaľuje čítanie. A tu to bolo dotiahnuté do extrému, aj keď je možné, že tie mená majú nejakú logiku, nijako to textu nepomôže, iba to zníži jeho čitateľnosť. Dva bloky textu už boli spomenuté, takže k tomu sa nebudem vracať. Ako píše Niromwell, má to taký zaujímavý mytologický nádych, čo je určite plus. Ešte by som spomenul, že menej je niekedy viac, takže netreba dookola pripomínať, že obluda je ohavná, ohavnosť, odporná a podobne v každej ďalšej vete. Už to vieme :D ....a takisto pozor na prílišné rozvíjanie prísudkov.
29.07.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.