Diskusia 1/1: Deštrukcia nostalgie za Winnetouom (recenzia Štrkáč Callahan)

Fantastická poviedka
4.
kolo

Diskusia

jurinko
Neviem preco, ale uz pri nazve knihy (a hlavnej postavy) sa mi zdalo, ze to takto nejako bude. Take to akoze drsne slovacstvo, ze "strkac", wow, to je supa, to je slovo, skoro ako "budzogan" alebo nieco podobne spojene so smrtiskou (aha, dalsie zostrenie slova, boze, ja som taky drsny Slovacisko, asi si pojdem uliat borovicku s horcom, aby ma obchadzali besy, lebo inak tej Marke hadaj aj gagor vykrutim, alebo co). A ze je ta postava taka drsna, ze az nema moralny kodex, tiez uplne pasuje do skladacky (a pritom sa stavim, ze aj tak nekona tak, ako by skutocny peniazmi hnany psychopat realne konal). Co uz, dalsia vec, ktoru si rad necham ujst ;-)
24.07.2020

Roland Axenberg
Mne sa to velmi pacilo, Durova znalost westernov a talent na stavnatu akciu je vidiet. K tomu este dekonstrukcia mytov o Winnetuovi a Old Schatterhandovi, na ktorych sme vyrastali ako bonus (asi takto nejako by tieto postavy vyzerali vo svete spaghetti westernov Seria Leoneho). Zamrzi len absencia nejakeho bonusu pre toto nove slovenske vydanie.
25.07.2020

Aleš Horváth
Dearon aj sériu Černoknaznik by som kľudne nazval westernovkou. aj keď na slovansky spôsob. Štrkáča som nečítal, podľa recenzie a Jurinkovho komentára už ma akosi prešla chuť. Ale aj tak dík za námahu, len si potvrdil môj dojem
25.07.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami