Diskusia 1/1: Piesok

Podpor scifi.sk 2% dane

Diskusia

Kei
Poviedka pobavila, ale celkom by ma zaujímalo, či tá rovnica je odvolávka na niečo :D
18.02.2020

cyberstorm
Cool, pacilo sa mi to. Velmi. Premenit hviezdu na ciernu dieru a ju pouzit ako branu..kam vlastne? Do pekla? A bolo to peklo, lebo ten demon bol celkom benevolentny. Pacil sa mi odkaz na Planckovu dlzku :) A co tie presypacie hodiny? Mali mat nejaky zmysel okrem toho ze odmeriavali cas? Inak, mam dve otazky:
Co sakra je "fľochla"? To pocujem prvy krat :D
Toto mi pride ako zmeskana povidka do toho minuleho kola PNP
18.02.2020

Magda Medvecká
Som rada, že sa páčilo :) všetky čísla, vzorce a pod. sú nejaké fyzikálne veci súvisiace s vesmírom, čiernymi dierami, rýchlosťou svetla a tak. Okrem toho prvého, čo je vzorec na varenie vajíčka z knihy science of cooking, pozmenený pre potreby poviedky. Kei, posledný vzorec súvisí s čiernou dierou (wikipedia - čierna diera - matematická fyzika). Bohužiaľ až neskoro som zistila, že to nie je až tak ľahké dohľadať.
Pôvodne som začala s tým, že to bude veľmi vtipná poviedka, démon bude nervózne rozsýpať piesok okolo a bude chcieť ísť domov, ale nakoniec z toho vyšlo trochu niečo iné. Takže presýpacie hodiny sa nakoniec vytratili. Neviem, kam išiel, ale s tou vesmírnou tematikou by som povedala, že do nejakej svojej dimenzie/alternatívneho vesmíru :D
flochla = škaredo zazrela
lebo je to zmeškaná poviedka do PNP? :D pre istotu som to napísala aj do úvodu, lebo teda medzitým som prišla asi na 4 veci, ktoré by som chcela zmeniť, ale nebol na to čas, lebo som si nastavila hodiny a chcela to dodržať :)
19.02.2020

Kei
No ja som tie vzorce ani nehľadala, aj tak im nerozumiem, len som bola zvedava, či si si ich vymýšľala za jazdy, lebo vyzneli tak "matematicky dôveryhodne".
26.02.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami