Diskusia 1/1: Anjeli revolúcie

Filmová história scifi

Diskusia

Stano Lacko
Pozor toto je poviedka, ktorá nie je publikovaná len v rámci tejto zbierky Iná nežná! V Tonovej súbornej zbierke nie je, nakoľko tá vyšla pred Inou nežnou. Takže ak máte radi Tonove poviedky o časových agentoch, tu sa o nich dozviete ďalšiu storku ;-)
10.12.2019
Marek Páperíčko Brenišin
Celkom fajn kúsok :-)
Potešilo ma vidieť príbeh zo sveta, z ktorého iná poviedka vyhrala najlepšiu scifi v rámci Martinus Ceny Fantázie 2017. Z tohto titulu ale bude prameniť aj moja kritika.
Bez znalostí predošlej poviedky nevyznie vzťah postáv tak ako by mohol. Rovnako záverečný zvrat posmrdkáva deus ex machinou - udeje sa dosť neuveriteľne a narýchlo.
Dal som osem.
10.12.2019
YaYa
Poviedka prináša do témy závan klasického sci-fi aj štipku romantiky. Možno nie je úplne vyvážená medzi tým, čo je len prerozprávané a čo je v nej ukázané. V každom prípade časoví agenti miesto v antológii dostali zaslúžene. Dúfam, že o nich naozaj vznikne celá séria ;)
13.12.2019
Dušan
Poviedka ma potešila príbehom, ktorý poznám, zažil som ho a napriek tomu som niektoré detaily reality nepoznal. Zápletka "kľúčových okamihov" ako ju Anton použil už vo svojej druhej novej poviedke, je geniálna, lebo ponúka cestu poznania blízkej minulosti príťažlivo a jednoducho. Vyvoláva vo mne chuť pozerať sa na veci aktívne. Jednoduchosť kľúčového okamihu otvára dvere mojej vlastnej fantázii. Tonko, dúfam, že pôjdeš ďalej.
19.01.2020

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.