Diskusia 1/1: Nie až taká nežná revolúcia

Podporte scifi.sk

Diskusia

YaYa
Poviedka má veľmi silnú úvodnú scénu, pri ktorej možno naskočia až zimomriavky. Okrem nej sa mi páči vykreslenie hlavnej postavy. Pokiaľ ide o myšlienku, kulisy a výber historických súvislostí, patrí v antológii k tomu najreprezentatívnejšiemu. Preto si aj vyslúžila zverejnenie samotného 17. novembra. Pozor, tou reprezentatívnosťou ale nemyslím, že by sa k téme nestavala originálne. Do celkovej témy a ladenia mi ale nesadol motív pomsty v závere (hoci sa týka praktického záporáka, čiže čitateľ za ním slzu nevyroní).
18.11.2019
Marek Páperíčko Brenišin
Ďakujem pekne za komentár. Pochvala poteší, čo sa samotnej pomsty týka, viem, že to nie je top, ale už som to nemal silu riešiť a zdalo sa mi, že každý zásah do tejto časti už výsledný dojem iba zhorší (povestné "utekanie za horizontom"). Som rád, že som mohol otvárať túto antológiu, teším sa na ďalšie kúsky.
18.11.2019
Tono Stiffel
Marek, paráda, páčilo sa mi to. Atmosféru si vykreslil presvedčivo, postavy sú plastické a zápletka zaujímavá. Úvod, ako má byť, hanbu to zbierke určite neurobilo :)
Neviem, či si to doteraz nikto nevšimol, ale treba v texte opraviť chybu, ktorá asi vznikla pri nahadzovaní na web... týka sa italiky v tomto riadku: „Vyrážame!“ veliteľ posádky komandoval svojich podriadených. {i,text„Na miesta! Čakajte na pokyny z velenia!“}
20.11.2019
Marek Páperíčko Brenišin
Ďakujem, Tóno. Keď som sa dozvedel, s akými autormi budem v zbierke, padla mi sánka. Písalo sa to ťažko, skúsenosti som mal žiaľ len z druhej ruky. Preto som rád, že sa páčila. Veľmi ma to potešilo.
20.11.2019
Aleš Horváth
Dlho som sa tomuto textu bránil, lebo som čakal, že to bude viac polarizované a bolo toho o Nežnej až moc. Zažil som obidve obdobia, pred i po, osobne som ešte nestihol dostatočne vyrásť aby som bol priamy účastník.
Poviedka mala super atmosféru. Text beriem ako učebný vzhľadom na môj problém s "***".
Trochu mi pripomenula Pelíšky, najmä vzťah Jožo Ľudka, i tým otcovym absolútnym zákazom fajčiť.
Prekvapil ma hlavne ten fantasy prvok, ten tam bol zapojený fantasticky.
24.11.2019
Marek Páperíčko Brenišin
Ďakujem, Aleš :-) Slová chvály vždy potešia, ale poviedka sa nerodila ľahko. A ver mi, aj "***" som niekoľkokrát prerábal, kým konečne sedeli tak, aby nerušili príbeh. Námet som mal v hlave dlho, ale nikde sa nehodil. Potom prišla táto výzva a ľaľaho. Poviedka je na papieri.
24.11.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.