Diskusia 1/1: Rušh

Podporte scifi.sk

Diskusia

Milan "Miňo" Tichý
Okej...bude to asi odo mňa trápne, ale kde je použitie nejakej témy??? :D ale nevadí, aj tak super za každý príspevok do PnP, i keď stačilo spomenúť, že sa na nich valila vlna nepriateľov :D :D :D....no, k textu...príliš veľa postáv! Príliš veľa na tak krátky text, stačili by keby boli traja...takto je to len skratkovitý opis situácie a preskakovanie medzi priamou rečou, v ktorej sa vyznáme len vďaka tomu, že v uvádzacej vete je napísané kto hovorí. Inak len tak btw. miesto gladiátora by sa mi tam hodil skôr barbar, podľa jeho prejavu :) ...takže ozaj také Dungeons & Dragons prerozprávané Dungeon masterom :D
25.08.2019
Magda Medvecká
ja som tiež rozmýšľala nad tým, ku ktorej téme to bolo, ale hovorila som si, že možno som to len prehliadla :D veľa postáv mi ani tak nevadilo, skôr sa mi zdalo, že text bol trochu "rozhádzaný", ale to je niečo, čo sa dá ľahko upraviť pri ďalšom čítaní. ale prosím, slovo "svoj" používaj menej. mal si ho tam použité 9x, pričom reálne malo byť asi raz ("použite tie svoje natvrdlé mozgy"). Ak chceš opísať, čo má postava oblečené, tak úplne postačí "klerik v kňažskej róbe, gladiátor s červeným plášťom visiacim z pliec", jedine, že by veľmi chcel zdôrazniť, že má svoj plášť, pretože doteraz chodil v cudzom oblečení a konečne ho získal späť. podobne "trpaslík sa zahnal kladivom", všetkým je jasné, že je to jeho kladivo, lebo trpaslík + kladivo = VL. vlastne si nie som istá, či je to vôbec gramaticky správne, tak, ako si to používal ty.
26.08.2019
Magda Medvecká
čo mi ale najviac vadilo bolo to, že ako neznalcovi D&D mi vlastne ušiel hlavný vtip/pointa príbehu, keďže netuším, čo znamená Leeroy Jenkins. chápem, že pre niekoho, kto to pozná, stačí spomenúť jedno slovo, aby sa pobavil a vedel o čo ide, a v podstate to v tom texte bolo použité dobre (vlastne sa mi dosť páčilo, keď tichý gladiár zrazu prehovoril a povedal len 2 slová a všetkých zaujal, prišlo mi to také akurát dramatické). ale ani scéna na konci mi nijako neosvetlila, ktorá činnosť bola ten Leeroy? stalo sa tam toho príliš veľa - bolo to s tým vozom? s tým, že zapriahli ľudí? ochranné kúzla? samovražedné vrhnutie sa medzi nepriateľov? ak by to bola poviedka určená primárne pre fanúšikov D&D okey, ale pre "širšie" publikum mi tam chýbalo niečo konkrétnejšie.
26.08.2019
Magda Medvecká
Ja viem, že je to veľa kritiky na PNP, ale v podstate sa mi tam nepáčili 2 veci, jedna je gramatická chyba, ktorú robí veľa ľudí a druhá vychádza z pocitu, že som to nepochopila, a taký pocit u čitateľa nechce vyvolať asi žiadny autor. :) Nie je to zle napísané, len treba počítať s tým, že (normálnu) poviedku treba po napísaní ešte uhladiť a možno trochu „prispôsobiť“ publiku.
26.08.2019
Kei
Na hodinu písania pekný výsledok, ja by som štvrtinu času trávila vymýšľaním všetkých tých mien.
Čo mi vadilo najviac, je, že netuším čo alebo kto je to ten Leeroy Jenkins. ak by to bolo niečo nepodstatné, tak neriešim, ale vyznelo to ako nejaká hybná sila. A googliť sa mi nechce, nie keď čítam poviedku.
A tiež márne hľadám, ku ktorej téme to je napísané. Inak je poviedka do pohody. dokonca som sa na niektorých pasážach aj pobavila.
26.08.2019
Marek Čabák
Veľmi zlý text, ako obsahovo, tak aj štylisticky. Reálne z World of Warcraft alebo celkovo zo sveta RPG nie každý čitateľ pochopí. Keby to bol príspevok na nejakom fóre alebo fanstránke k hre, bolo by to odpustiteľné, takto ale ide o text, ktorý je pre mnohých čitateľov veľmi nezrozumiteľný , pretože predpokladá isté vedomosti, ktoré tí čitatelia skrátka nemajú. Alebo potom sa pripraviť na to, že všetky tie veci treba čitateľovi skrátka vysvetliť, ale na to by nebol čas ani priestor v tejto konkrétnej súťaži. Ako prvotný pokus o písanie nie zlé a odradiť sa tým nenechaj, len s tým počítaj do budúcna. Štylistické a obsahové uhladenie by sa možno pri dostatku času dalo spraviť, takže to beriem s rezervou.
30.08.2019
Aleš Horváth
Marek Čabák to asi najlepšie vystihol. Keďže je to v PnP, tak sa dá tolerovať to opísanie Dungeon hry, mne chýba tomu dej. Nejaké to "prečo" sa to odohralo.
09.09.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.