Diskusia 1/1: Podpor našu snahu o kvalitnejšiu slovenskú scifi a fantasy!

Podporte scifi.sk

Diskusia

jurinko
Kto budu lektori?
17.01.2019

Adhara
Jurinko, to isté by aj mňa zaujímalo... mimochodom, tento nový dizajn stránok vôbec neberiem.
18.01.2019

jurinko
Adhara, myslim, ze sa zhodneme na viac veciach, nez by sme kedy povazovali za mozne :-)
19.01.2019

Alexander Schneider
Vzhladom na to, ze este nemozeme lektorom nic ponuknut, tak sme nikoho neoslovovali, ale myslim, ze vsetci vieme prist s napadmi, kto by to na Slovensku mohol byt. Skola by ale mala byt riesena interaktivnou automatizovanou formou, v ktorej ich rola bude najma pocas prvotnej tovrby lekcii a uloh pre ucastnikov. Tato samozrejme bude honorovana. ;)
19.01.2019

Alexander Schneider
Co sa tyka dizajnu - dajte nam este nejaky ten piatok, aby sme ho dotiahli do kvazi-finalnej podoby a potom k nemu spustime aj feedbackovy dotaznik.
19.01.2019

Adhara
Tak som teda podporila zo zvedavosti, čo z toho bude. Myslím ale, že ste mali osloviť lektorov už dopredu, či by nemali predbežný záujem, veď čo ak váš projekt aj vyhrá, ale nijakých nezoženiete? Veľa spisovateľov vám napríklad hovorí, že popri vlastnom písaní nemajú čas dávať rady nováčikom. A neviem, nakoľko by musela byť pre nich finančná ponuka zaujímavá, aby tento názor zmenili. :-)
22.01.2019

jurinko
Ja sa hlavne cudujem, ze sa idete prihlasovat do nejakeho grantoveho programu, ked este nemate projekt (to sa teda hlavne cudujem tej grantovej scheme, ze to umoznuje, zo strany uchadzacov to nic nezvycajne nie je ;-) ). Ale ved dobre, odo mna SMSku mate. A ze si trochu rypnem: Momentalne je to ktore pismeno abecedy, tento projekt? Ako skoncili predchazajuce? :-D
22.01.2019

Alexander Schneider
Adhara: Nerozprávame sa o nejakom permanentnom lektoringu zo strany spisovateľov. O tom tento projekt nie je. Lektori by mali pomôcť len vo fáze prípravy jednotlivých lekcií a to nemusia byť len spisovatelia - môžu to byť aj editori textov, literárni vedci / kritici, pedagógovia, etc.
23.01.2019

Alexander Schneider
Jurinko: Ak by sme "nemali projekt", tak sa asi cez prvý screening v tejto výzve nedostaneme, čo sa podarilo, lebo sme prešli do hlasovania. To, že je táto výzva trochu voľnejšia ako iné, s tým ja nič nenarobím, naopak, myslím si, že je to preto, aby bola bližšie k ľuďom a teda sa o ňu mohli prihlásiť aj organizácie, ktoré napr. v oveľa tvrdších výzvach neuspejú. A to je v poriadku. Ak by si k tomu chcel niečo, kontakty na Slovenskú sporiteľňu sú na stránke grantovej schémy. A k abecede projektov - áno, boli sme (a sme) ambiciózni, to neznamená, že niektoré projekty nemajú šancu byť realizované. Všetci na scifi.sk pracujeme vo voľnom čase, nie je možné stíhať úplne všetko... ale to je predsa jasné. Popravde, o tomto koncepte tohto projektu sme mimo pár ľudí v tíme nikdy nehovorili, lebo vieme, že je to veľmi ťažké realizovať. Určite sa ho ale nechceme vzdať, aj keby tento grant nevyšiel.
23.01.2019

jurinko
Mhm...
24.01.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.