Diskusia 1/1: Knižný dieselpunkový orgazmus (Smrteľné stroje - recenzia knihy)

Filmová história scifi

Diskusia

jurinko
Ako prebieha to "zranie" tych miest?
08.02.2019

cyberstorm
Vies co? Podobne ako vo filme. Mali tam myslim predne vrata ktorymi to utekajuce mestecko pohltili a potom v utrobach mesta uz len rezali na nahradne suciastky a suroviny. V tomto sa film knihe imho celkom podobal. To ze je to neekonomicke a podobne, treba asi vypustit z hlavy a min v tomto pripade prijat autorove pravidla sveta, inak si tu knihu neuzijes a budes len hladat chyby.
10.02.2019

jurinko
Ja som film nevidel ;-)
A tie mesta sa nijako nebranili? Nemali raketomety, delostrelectvo, a tak? Lebo vsak ano, pride Londyn a je urcite o tolko vacsi, ako Trencin, aby ho dokazal zozrat, ale zas take obrie vrata (Moonraker si pamatame, ze? :-) ) zas asi nema... Nehovoriac o tom, ze ak sa ti ludia nebrania, resp. sa im v Londyne ani nic zle nestane, tak naco to mesto "zrat", preco sa s nimi nedohodnut a nespojit sa? Tak by sa dalo v pohode zastavit, poprevarat, poprivarat, vytazit, a islo by sa dalej.
Ozaj, ak sa ludom nic zleho v "novom domove" nestalo, tak aky zmysel vlastne ma zrat mesta kvoli surovinam? Ved tam nie je vo vysledku ziaden zisk, mesto A, s poctom obyvatelov a, zozerie mesto B, s poctom obyvatelov b, a vysledkom je mesto C (=A+B) s poctom obyvatelov c (=a+b). Rovnaky pocet hladnych krkov, rovnaky pocet surovin. Ci nie?
11.02.2019

jurinko
(sorry, nie Moonraker, ale You only live twice - ujo gugel potvrdil, ze som si to asocioval zle ;-) )
11.02.2019

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.
Neregistrovaný užívateľ
Meno:
Email:
(nebude zverejnený)
Podmienky:
čítal som a súhlasím s podmienkami