Diskusia 1/1: Pocit úžasu Jurka Malíčka (máj 2018)

Filmová história scifi

Diskusia

Adhara
Zamyslenie neotrasiteľného fanušíka. :-) Súhlasiť môžem s tým, že siedmy diel je najhorší zo série. Ale celkove ma Hviezdne vojny berú oveľa menej než autora úvahy. Nikdy mi nič nehovorili politické kecy (hlavne v epizódach I-III) a nekonečné neprehľadné prestrelky farebnými svetielkami. Žeby preto, lebo som žena? Ale – budem parafrázovať Daenerys – hoci som len mladé dievča, čo o bojových stratégiách veľa nevie, všimla som si, že Star Wars bojovníkov nablízko možno rozdeliť do troch kategórií: 1. Stojí ako tĺk, kým ho neprekole svetelný meč. 2. Hýbe sa, ale iba natoľko, aby skočil do dráhy svetelného meča, ktorým Jedi okolo seba mláti hlava-nehlava. 3. Najlepší bojovník, ktorý pár minút naráža na svetelný meč súpera, až kým sa jeden z nich nenechá preklať alebo ukrátiť o nejakú tú končatinu-dve-tri.
24.05.2018
Adhara
Pokr.: Tiež mi akosi nejde do hlavy, že za čias Republiky trval výcvik Jediov mnoho rokov, od útleho detstva. Ale od čias Luka Skywalkera zrazu stačí v priemere dva a pol lekcie na to, aby sa z dotyčného dospelého vychoval superJedi, Jedi všetkých Jediov. No nič – nelogickostí je vo Hviezdnych vojnách toľko, že s jej vymenovávaním by som tak skoro neskončila. A nie, toto nie je hejt – univerzum Star Wars sa mi páči a na vizuálne pekné epizódy I-III sa aspoň dobre pozeralo. A keď už som dala celú nakrútenú sériu, idem aj ja na Sola. Ale idem tam s očakávaním peknej blbosti, ktorá iba ťaží z legendy. Lebo úprimne – ktorá postranná epizódka ktorého univerza kedy dosiahla kvalitu hlavnej dejovej línie?
24.05.2018
Juraj Búry
Adhara: nepodstatné detaily, efekty filmu, bez ktorých by filmy bola nuda. Keby si takto uvažovala aj o svojich príbehoch (a našla mieru) hned by sa lepšie čítali :)
30.05.2018
draculin
Nelogickosti :) Tych je vsade tak vela, ze uz snad ani nema zmysel sa na ne sustredovat. Povodna trilogia bola casto uplne postavena na hlavu - no a co? Nevadilo to. Nevadi klisoidne a nezmyselne/nelogicke/iracional ne konanie spusty postav v mnozstve filmov (aj knih) - nuz, inac by to bola asi taka nuda ako nas bezny zivot ;-) SW mozeme dat skor do kategorie fantasy a nie hard scifi, takze porovnavat by sa mali a dielami tej istej skupiny - a tam sa na prisnu logiku nikto nehra. Ak SW zlyhavaju, tak akurta v tom, ze pri vsetkej fantastickej nelogickosti nie su dostatovne zabavne (co je chyba vyskytujuca sa bez ohladu na zaner alebo dodrzanie logiky).
30.05.2018
draculin
Mimochodom - na margo nelogickych/nerealnych subojov a bojov. Kazdy si asi spomenieme na nejake vesmirne suboje, lasery, manevre stihaciek, vsak? (nepocitam napr. Expanse, kde to beru trosku inac). Aha...laser. Svetlo. Leti to rychlostou svetla. Takze vizualna informacia o tom, ze na mna niekto vystrelil laser prijde presne v tom momente, ked ma ten laser zasiahne. Na akukolvek reakciu je presne NULA casu. Ale bez manevrovania by to bola nuda :)
30.05.2018
Adhara
Draculin: veď preto hovorím o farebných svetielkach, keďže okolo skutočného lasera to ani nešlo. :-)
Že aká-taká vnútorná logika je potrebná v každom žánri, fantastiku nevynímajúc, je otrepávané a platné pravidlo: http://www.vimka.sk/clanok/des et-chyb-ktere-otresou-karierou -nadejneho-spisovatele Logika totiž zábavnosť podmieňuje.
31.05.2018

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.