Diskusia 1/1: IGOR

Podpor scifi.sk 2 % z dane v roku 2024

Diskusia

Marek Páperíčko Brenišin
Príbeh sám o sebe nie je zlý, trošku ale miatlo, čo poviedka patrí do žánru medieval alebo modernej fantasy. Nič menej, jeho hlavnými nedostatkami sú nelogické zvraty (krik po rozmliaždenej lebke, žila ako vlniaca sa úžovka) ale najmä to, že nie jazyk slúži autorovi, ale autor jazyku. Dal som dva body, čiarky a predložky si s poviedkou robili, čo chceli.
01.07.2017
YaYa
Rušivé gramatické chyby (ktorý/í, s/z, zloženiny typu spod, spomedzi...). Niektoré obrazy sú pekné - chlad ako jedovatý had napríklad. Inokedy to nevyšlo - s tou uličkou so zvratkami a páriacimi mačkami sa mi nespája zápach tajomna. Skôr, že sa v nej dozviem viac, ako by som chcela vedieť. Celkovo mám z poviedky pocit, že nebola dobre naplánovaná. V úvodných vetách je naznačený pohľad Igora, pochybnosti o tom, či chce dotiahnuť pomstu do konca. Potom to prejde do vševediaceho rozprávača a Igorova identita sa odhaľuje postupne. Na taký krátky rozsah by som vybrala jedno alebo druhé - buď od začiatku pracovať z krčmárovho pohľadu (kto je to, prečo mám z neho pocit, akoby každým slovom hmatkal v mojom vnútri po v hĺbke zahrabaných hriechoch), alebo z pohľadu pomstiteľa s jeho pochodmi, ako boli naznačené na začiatku.
08.07.2017
Jaroslav Bakoš
Ďakujem za každé slovo venované poviedke IGOR...kritika má poučiť, nie uraziť...preto som rád za každý postreh a pokračujem ďalej :)
12.07.2017
jurinko
Velmi zle. Z chybajucich ciarok by si cela kolonia bocianov postavila hniezda, gramatickych chyb bolo hadam viac, ako nie-chyb (ako sa vola nie-chyba? spravnost? :-) ), obrazy povacsine rusili, tempo rozpravania bolo uskakane a chaoticke, niektore vety boli vylozene zle napisane, a tak. Ako prvy pokus sa to da pochopit, na zlepsenie je vsak potrebne v prvom rade vela citat, az potom skusit napisat nieco dalsie. Ale celkom sa mi pacila ta versovana legenda, napriek trosku krcovitemu rymovaniu. Ak sa budes zlepsovat aj v tom, mozno raz napises poviedku s basnickou vsuvkou, ktora nebude nechcene vtipna, ale sa tam bude hodit. To by bola parada ;-) Ale dovtedy toho este budes naozaj musiet este vela precittat. Dal som 1
19.10.2017

Zostávajúci počet znakov:

(len pre registrovaných).

Registrovaný užívateľ
Login:
Heslo:
Zachovať prihlásenie po vypnutí prehliadača
Zaregistruj sa, a môžeš dostávať komentáre k témam a článkom, ktoré ťa zaujali.